Audi RS e-tron GT to teraz królewski model. Trafił do floty księcia Williama

Audi RS e-tron GT to teraz królewski model. Trafił do floty księcia Williama

ksiaze william audi rs etron gt

Podaj dalej

Książę Karol od dawna jest ekologiem, a syn idzie w jego ślady wykorzystując elektryczny napęd Audi RS e-tron GT. Jak donosi DailyMail, książę właśnie zainstalował ładowarkę do samochodów elektrycznych w swojej rezydencji w Londynie. Tym samym stawia na ekologiczne paliwo.

Książe William stawia na napęd zrównoważonego rozwoju od Audi

Książę Cambridge przybył na pierwszą edycję gali organizacji non-profit Earthshot Prize Awards elektrycznym Audi RS e-tron GT. Od jakiegoś czasu poważnie zaangażował się w kwestie środowiskowe, idąc w ślady swojego ojca.
Jego ojciec był ekologiem zanim jeszcze bycie ekologiem było modne. Dziś ceni sobie starania syna i jego rosnące zaangażowanie w ochronę środowiska. Książę William już wcześniej poruszał kwestie związane ze zmianami klimatycznymi, ale dopiero w tym roku poważnie zaangażował się w działalność na rzecz środowiska.

W rezultacie pojawił się na inauguracji Earthshot Prize Awards, organizacji non-profit, która w ciągu następnych 10 lat przyzna około 70 milionów dolarów na projekty, które mogą zmienić planetę na lepsze.
Gala odbyła się w Alexandra Palace w Londynie w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu, a książę i księżna Cambridge przyjechali w pełni elektrycznym Audi RS e-tron GT.

Jak donoszą brytyjskie media, najszybszy ekologiczny samochód producenta z Ingolstadt, jest teraz częścią królewskiej floty. Ponadto książę William zainstalował już kilka punktów ładowania w Pałacu Kensington. Według DailyMail to „pierwsza faza projektu instalacji punktów ładowania w całej posiadłości królewskiej”.

Audi RS e-tron GT to najmocniejsza wersja sportowego elektryka

Szybsza wersja modelu e-tron GT pojawiła się na początku tego roku i jest to obecnie najszybszy samochód producenta. Dwa elektryczne silniki generują moc 598 KM (440 kW) i oferuje zasięg 455 km dzięki akumulatorowi o mocy 85 kWh. Poza tym, że model jest zwinny, szybki i jest również bardzo drogi.

Cena podstawowa to ponad 600 tys. zł zatem jest to samochód, który pasuje do rodziny królewskiej pod każdym względem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News