Masz wypadek? Google dzięki nowej aplikacji samo zadzwoni po pomoc

Masz wypadek? Google dzięki nowej aplikacji samo zadzwoni po pomoc

Podaj dalej

Google pracuje nad nową aplikacją dla kierowców. Kiedy Personal Safety wykryje na podstawie różnych parametrów wypadek, zapyta czy jesteś w porządku. W przypadku braku odpowiedzi, system sam zadzwoni na numer alarmowy.

Aplikacja Personal Safety ma korzystać z wielu elementów, m.in. akcelerometru, czy też nawet mikrofonu. Jeśli aplikacja stwierdzi, że doszło do wypadku samochodowego, zapyta czy coś się stało. Jeśli kierowca nie zaznaczy, że wszystko z nim w porządku i nie będzie odpowiedzi, aplikacja sama zadzwoni na numer alarmowy, poinformuje o zdarzeniu i poda lokalizację.

Pierwsze informacje mówią, że kierowca będzie miał więcej niż jedną okazję ku temu, aby zaznaczyć, czy wszystko z nim w porządku. Dla przykładu wersja demo dwukrotnie o to pyta, zanim zainicjuje telefon na numer alarmowy. Takie rozwiązania powinny zapobiec przypadkowym telefonom, kiedy nic się nie dzieje.

Na początku aplikacja będzie dostępna wyłącznie dla smartfonów Pixel i tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeśli Personal Safety będzie działać właściwie, w przyszłości może być ona dostępna w innych krajach i dla wszystkich użytkowników telefonów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News