Marzenie syna Schumachera o F1 coraz bardziej realne. "Dostał to w genach"

Marzenie syna Schumachera o F1 coraz bardziej realne. "Dostał to w genach"

49 interakcji
Marzenie syna Schumachera o F1 coraz bardziej realne. „Dostał to w genach”

Podaj dalej

Mick Schumacher osiąga coraz lepsze rezultaty w Formule 3, czym pokazuje, że jego marzenie o startach w Formule 1 jest realne. – Ma to w genach – twierdzi Gerhard Berger, były kierowca Ferrari.

Ostatnie tygodnie są niezwykle udane dla Micka Schumachera. Syn siedmiokrotnego mistrza świata w końcu przełamał niemoc w Formule 3 i ma już na swoim koncie trzy zwycięstwa w tej serii wyścigowej. Pozwoliło mu to awansować na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F3.

19-latek swoimi ostatnimi występami zwraca na siebie uwagę, a eksperci dostrzegają w nim cechy jakimi przed laty imponował jego ojciec – Michael.

Gerhard Berger: Mick pokazuje, że dostał umiejętności w genach. Rozwinął się i potrafi jechać na limicie. Mam nadzieję, że ten progres będzie u niego postępować. Wtedy wszystkie drzwi będą dla niego otwarte.

Zainteresowanie Schumacherem wyrażają Ferrari i Mercedes, czyli zespoły, których barw przed laty bronił jego ojciec. Berger nie ma wątpliwości, że któregoś dnia młody kierowca trafi do F1. – Wszyscy byliby szczęśliwi, gdyby poszedł w ślady Michaela – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News