Makabryczne potrącenie pieszego w Rumi. Policja szuka świadków wypadku

Makabryczne potrącenie pieszego w Rumi. Policja szuka świadków wypadku

Podaj dalej

Policja z Wejherowa dopiero wczoraj opublikowała komunikat na temat wypadku, który miał miejsce w Rumi.

W sieci można było już wcześniej znaleźć nagranie z kamery samochodowej, która wszystko zarejestrowała.

Do wypadku doszło na ulicy Gdańskiej w piątek przed godziną 16. Policjanci z drogówki ustalili wstępnie, że 29-latek za kierownicą toyoty yaris najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

Ranna w wypadku kobieta trafiła do szpitala. Samochód 29-latka zabezpieczyła policja, zatrzymano też jego prawo jazdy. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. Policja w Wejherowie apeluje do świadków zdarzenia o kontakt z komisariatem w Rumi.

Szersze spojrzenie na wypadek rzuca wspomniane nagranie z kamery samochodowej: przed przejściem dla pieszych zatrzymuje się jedno z aut, kobieta wchodzi na pasy i gdy już jest blisko zejścia z ulicy, uderza w nią auto jadące z drugiej strony jezdni. Praktycznie nie widać próby hamowania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna nawet nie zauważył pieszej na pasach. Warunki pogodowe były niesprzyjające – padający deszcz i zimowa szarówka. Piesza w wyniku uderzenia zostaje wyrzucona w powietrze na kilka metrów. Makabryczny widok.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News