Żużel w sercach Polaków! Blisko siedem milionów widzów!

Żużel w sercach Polaków! Blisko siedem milionów widzów!

Żużel w sercach Polaków! Blisko siedem milionów widzów!

Podaj dalej

To, że Polacy kochają żużel wiadomo nie od dziś. Fakt, że mamy najlepszych zawodników na świecie również nie jest czymś zaskakującym. Jednak oglądalność Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym przerosła najśmielsze oczekiwania.

Żużel i nic więcej

Nowy globalny promotor żużlowych mistrzostw świata: Discovery Sports Events, zorganizował rywalizację na Stadionie Narodowym pierwszy raz od 2019 roku. Tłumy pojawiły się już na miejscu. Na trybunach zasiadło ponad 52 tysiące kibiców. Wrażenie robi jednak liczba widzów przed telewizorami. Relacje na kanałach i platformach grupy TVN w całym kraju dotarły do 6,6 miliona widzów!

ORLEN FIM Warsaw Speedway Grand Prix był transmitowany na żywo na ogólnodostępnym kanale TTV. Średnia oglądalność niedzielnej części rywalizacji wyniosła 442 tysiące osób, a półfinał oglądało 615 tysięcy kibiców. To najlepszy wynik żużlowej transmisji w Polsce od prawie dwudziestu lat.

Czytaj też: Loeb chce więcej! Legenda wciąż nienasycona

Żużel nigdy nie zyskał tak wiele w Polsce. W ogólnodostępnych kanałach Discovery Poland zapewnił niezrównoważony poziom zasięgu telewizyjnego dla hardcorowych i każualowych fanów żużla. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie podobnej aktywacji transmisji krajowych w TTV, TVN, TVN24, Eurosporcie i Eurosporcie Extra podczas najbliższej imprezy w Gorzowie 25 czerwca – mówił Francois Ribeiro, szef Discovery Sports Events.

Do tego czasu Eurosports Extra będzie oferował transmisję na żywo z następnego grand prix w Czechach oraz GP Niemiec – dodał.

Pechowy Narodowy

Po triumfie w pierwszej rundzie sezonu, którą wygrał Bartosz Zmarzlik, a drugi był Maciej Janowski, Polscy kibice ostrzyli sobie zęby na sukces w stolicy. Kolejny raz jednak Stadion Narodowy okazał się pechowy dla biało-czerwonych i żaden z trójki, która awansowała do półfinałów, nie pojawił się w najlepszej czwórce.

Zmagania ostatecznie wygrał świetnie jeżdżący tego dnia Max Fricke z Australii. Drugi był Duńczyk Leon Madsen, a trzeci Szwed Fredrik Lindgren. Finałową stawkę uzupełnił Mikkel Michelsen.

zużel stadion narodowy warszawa speedway grand prix bartosz zmarzlik orlen
fot. FIMspeedway.com

Dwanaście punktów, które wywalczył Bartosz Zmarzlik pozwoliły Polakowi utrzymać fotel lidera w klasyfikacji generalnej. Maciej Janowski powiększając dorobek o jedenaście punktów spadł na czwarte miejsce. W klasyfikacji znajdziemy jeszcze trzech Polaków. Dwunasty jest Paweł Przedpełski, czternasty Patryk Dudek, a siedemnasty Maksym Drabik.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News