Williams pójdzie śladami Volkswagena? Krok do odbudowania potęgi

Williams pójdzie śladami Volkswagena? Krok do odbudowania potęgi

Podaj dalej

Zespół Williamsa, który po bardzo słabych latach w F1 przebudowuje skład swojego personelu, idzie w sprawdzone osoby, który zapewniły sukcesy ekipie Volkswagena w WRC. Dziś przedstawiono nowego dyrektora technicznego.

Francois-Xavier Demaison w przeszłości pracował już w Formule 1 dla ekipy Peugeota i Renault, ale największe sukcesy odnosił z ekipą Volkswagena, gdy ta dominowała z Polo WRC na rajdowych trasach. Teraz dołączy do byłego szefa niemieckiej ekipy: Josta Capito, który jest dyrektorem generalnym brytyjskiego zespołu.

Demaison w Volkswagenie odpowiadał także za wyścigowy model ID.R. Elektryczny samochód pobił wiele kultowych rekordów, w tym na Pikes Peak oraz Nurburgring. W przeszłości pracował też dla Subaru w WRC.

Naprawdę nie mogę doczekać się dołączenia do Williamsa. Rozpoczynają ekscytującą podróż, by zmienić swoje rezultaty. To będzie wielkie wyzwanie, ale chętnie je podejmę. Mają świetny zespół utalentowanych ludzi. Mam nadzieję, że będziemy współpracować. Wytyczymy kierunek na przyszłość i pomożemy zrealizować ambicje – mówił Demaison.

Cieszymy się, że możemy powitać FX w zespole. Na własne oczy widziałem jego możliwości techniczne. Sukcesy sportowe mówią same za siebie. Pomoże nam nadać przyszły kierunek naszej działalności i wzmocni skład. Nie wątpię, że jego wiedza pomoże nam zrobić kolejny ważny krok w kierunku naszych ambicji. Chcemy ponownie wygrywać. W Williamsie mamy przed sobą ekscytujące wyzwanie i nie mogę się doczekać, aż FX dołączy do dalszej podróży – dodał Jost Capito, dyrektor generalny Williams Racing.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News