Hyundai walczy o pozostanie w WRC. Arctic Rally wpłynie na władze?

Hyundai Motorsport przyznaje, że liczy na dobry wynik w Arktycznym Rajdzie Finlandii. Czy impreza ta przesądzi o przyszłości ekipy w WRC?

Hyundai walczy o pozostanie w WRC. Arctic Rally wpłynie na władze?
Podaj dalej

Kilka dni temu informowaliśmy, że koreańska marka nadal czeka na potwierdzenie centrali, która zdecyduje o przyszłości marki. Od przyszłego roku na trasach rajdowych mistrzostw świata pojawią się auta napędzane silnikami hybrydowymi. Hyundai jako jedyny z obecnej stawki nie potwierdził jeszcze dalszych występów.

Nie jest tajemnicą, że nasz sezon nie rozpoczął się tak jak planowaliśmy. Arktyczny Rajd Finlandii daje nam możliwość naprawienia tego problemu. Będziemy musieli być w szczytowej formie przez wszystkie trzy dni. Tylko zwycięstwo będzie dobrym wynikiem – mówił Andrea Adamo, szef zespołu.

Breen rozpocznie sezon. Tanak i Neuville chcę poprawić formę

Czekają nas dobre zimowe warunki z dużą ilością śniegu i potężnymi bandami. Miejscami będzie dość wąsko. To wymagająca impreza, ale nie możemy się doczekać startu – komentował Thierry Neuville.

Arktyczny Rajd Finlandii będzie bardzo interesującym wydarzeniem. Będziemy dążyć do tego, by po rozczarowującym początku w Monte, wznowić mistrzostwa prawidłowo. Postaramy się o wynik, który jest reprezentatywny dla nas i zespołu – dodał Ott Tanak.

Jestem podekscytowany, że Paul i ja zaczynamy nasze mistrzostwa na zupełnie nowej imprezie WRC. Rajd będzie niesamowitą przygodą dla wszystkich. Dla mnie i Paula ważne jest rozpoczęcie roku we właściwy sposób – informował Craig Breen.

Dwa Hyundaie otrzymają także Oliver Solberg i Pierre-Louis Loubet.

Przeczytaj również