Hołowczyc znów wśród najlepszych! Świetny start Pucharu Świata!

Hołowczyc znów wśród najlepszych! Świetny start Pucharu Świata!

Hołowczyc znów wśród najlepszych! Świetny start Pucharu Świata!

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc, którego pilotował Łukasz Kurzeja, kolejny raz udowodnił, że należy do najlepszych kierowców w rajdach terenowych na świecie. Polak rozpoczął sezon Pucharu Świata od drugiego miejsca.

Hołowczyc za triumfatorem Dakaru

Rywalizacja w Saudi Baja rozpoczęła się od czterokilometrowego prologu, który decydował o kolejności startu do pierwszego etapu rywalizacji. Na krótkiej próbie Hołowczyc uzyskał szósty czas, ale po zakończeniu rywalizacji do jego rezultatu dopisano dwie minuty i Polak spadł na koniec stawki.

W piątek zawodnicy mieli do pokonania odcinek o długości około 230 kilometrów na pustyni An Nafud. Północy rejon Arabii Saudyjskiej okazał się niezwykle przyjazny dla Hołowczyca. Były rajdowy mistrz Europy uzyskał na start właściwej rywalizacji drugi czas. Lepszy o dziesięć minut okazał się tylko triumfator Dakaru: Nasser Al-Attiyah. Jedyny Polak w samochodowej stawce Dakaru, który stał na podium, startując z końca stawki trafił na rywali, którzy zderzyli się z cywilnym autem. Załoga udzieliła pomocy i wezwała helikopter. Gdy sytuacja została opanowana biało-czerwony duet kontynuował rywalizację.

Sobota na podium

Ostatniego dnia rywalizacji zawodnicy mierzyli się z próbą Farhaniyah, która podobnie jak piątkowa została przejechana w dwóch konfiguracjach. Pierwsza mierzyła 84 kilometry, a druga równe sto.

Hołowczyc ponownie popisał się drugim rezultatem, co dało mu drugie miejsce na koniec zmagań. Lepszy okazał się jedynie triumfator Rajdu Dakar: Nasser Al-Attiyah. Polak stracił do Katarczyka ponad piętnaście minut.

Kolejną rundą Pucharu Świata w rajdach baja bezie zaplanowany na połowę marca Qatar International Baja. W tegorocznym kalendarzu rywalizacji znalazło się osiem rund. Po rywalizacji w Arabii Saudyjskiej i Katarze, stawka następnie zaliczy europejskie tournée. Czerwiec będzie stał pod znakiem rywalizacji we Włoszech i w Hiszpanii. Na koniec sierpnia najlepsi tradycyjnie zawitają na Baja Poland, imprezę, którą doskonale zna Hołowczyc.

Europejską część rywalizacji zamknie na koniec września portugalskie Baja Portalegre. W listopadzie zawodnicy pościągają się w Jordanii, a finał sezonu zaplanowano w grudniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News