Legendarna arena F1 zadebiutuje w World RX! Supercars na Eau Rouge

Po potwierdzeniu inauguracji sezonu 2019 na torze Yas Marina w Abu Zabi, Rallycrossowe Mistrzostwa Świata zyskały w kalendarzu kolejną słynną arenę z Formuły 1 – belgijski tor Spa-Francorchamps.

Legendarna arena F1 zadebiutuje w World RX! Supercars na Eau Rouge
Podaj dalej

Promotor World RX, firma IMG poinformowała o podpisaniu 5-letniego porozumienia z gospodarzami obiektu. Na rallycrossowej nitce w użyciu będzie kultowy zakręt Eau Rouge i podjazd Raidillon. Dokładny termin Spa FIA World Rallycross of Benelux oraz konfigurację toru poznamy w daleszej części roku.

James Taylor, wiceprezes ds. rallycrossu w IMG: Jesteśmy zachwyceni mogąc potwierdzić naszą nową umowę ze Spa-Francorchamps. Jeżeli zapytacie jakiegokolwiek kierowcę wyczynowego lub fana sportów motorowych, aby wymienił ulubione tory, to Spa zawsze będzie w takim zestawieniu. Na tym kultowym obiekcie wygrywali najwięksi kierowcy w historii, np. Ayrton Senna, Michael Schumacher czy Jim Clark. Teraz najlepsi zawodnicy rallycrossowi dopiszą swoje nazwiska do tej imponującej listy.

Nathalie Maillet, prezes Circuit Spa-Francorchamps: Nasz tor ma przyjemność powitać w Beneluksie od nowego roku rundę Rallycrossowych Mistrzostw Świata. To nowa dyscyplina dla naszego obiektu, ale doskonale wpisuje się w naszą strategię, przyjmowania ważnych wydarzeń i pozyskiwania nowych fanów, przy jednoczesnym dbaniu o obecne.

Przeczytaj również