Ukryte koncepty Porsche. Właśnie nad takimi samochodami pracował niemiecki producent [ZDJĘCIA]

Ukryte koncepty Porsche. Właśnie nad takimi samochodami pracował niemiecki producent [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Porsche przez lata pracowało nad wieloma samochodami. Projekty niektórych z nich nigdy nie ujrzały światła dziennego… aż do teraz. Ostatnio w serii Porsche Unseen zobaczyliśmy 15 wyjątkowych modeli.

Jednym z samochodów jest Porsche 919 Street. Okazało się, że producent pracował nad tym, aby zwycięskie auto z legendarnego wyścigu 24 godziny Le Mans przerobić na drogowy odpowiednik. Podobnie miało być z 917 Living Legend, czyli nawiązaniem do auta, które jako pierwsze wygrało dla producenta w Le Mans w 1970 roku.

porsche koncept

Ogromne wrażenie robi też chociażby Vision 918 RS, Vision 920, czy Vision E. Ale w tych projektach mamy nie tylko wyścigowe supersamochody. Jest też chociażby 911 Vision Safari, czyli połączenie samochodu sportowego i takiego w teren. Miało być to nawiązanie do słynnego Rajdu Safari.

Co ciekawe, jest też rodzinny SUV a nawet busik. No cóż – część tych projektów to jakiś niesamowity wystrzał wyobraźni. Ale… powiedzmy sobie szczerze, kilka z nich mogłoby być prawdziwymi hitami i przyciągnęłyby wzrok każdego przechodnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News