Samochód to już dobro luksusowe? Polacy przestali kupować auta – nie stać nas na własny pojazd?

Samochód to już dobro luksusowe? Polacy przestali kupować auta – nie stać nas na własny pojazd?

samochód kupno używany auto

Podaj dalej

Czy samochód w naszym kraju to już dobro luksusowe, czy jeszcze nie? Biorąc pod uwagę statystyki, można stwierdzić, że ludzi nie stać i przestali kupować auta. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Jak czytamy na portalu „e-petrol”, „Instytut Samar” przekazał informacje odnośnie sprzedaży aut w czerwcu. Otóż w ubiegłym miesiącu zarejestrowano 45 tysięcy nowych pojazdów. Oznacza to spadek o prawie 11% względem czerwca ubiegłego roku. Samochód to już w naszym kraju dobro, na które ludzi nie stać?

samochód kupno używany auto
fot. pixabay

Instytut podaje wprost, że to 12 spadek z rzędu. A zatem ciągle, nieustannie, Polacy kupują po prostu mniej aut. Przyczyna? Optymiści twierdzą, że chodzi o niedostępność części. Według nich ludzie kupowaliby nadal nowe auta, gdyby były dostępne. No cóż – według mnie jest nieco inaczej. Realiści twierdzą bowiem, że przyczyny leżą gdzie indziej.

Tyle w kolejnych dniach będzie kosztowało paliwo. Sprawdź, czy warto poczekać na tankowanie

Samochody z roku na rok są coraz droższe. Już dawno temu nowe auto przestało być towarem dla „Kowalskiego”. Ceny nowych aut są kosmiczne. Druga sprawa to ceny paliw, wojna, a co za tym idzie, rosnące stopy procentowe. Jeśli rosnące stopy, to i droższe kredyty. Do tego dochodzą kompletnie niekorzystne przepisy leasingowe.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Podsumowując – coraz więcej ludzi nie stać na nowe auta, bo ich ceny rosną w zastraszającym tempie. Dla innych sposobem mógłby być leasing, albo kredyt, ale aktualnie warunki odstraszają. No cóż – to było do przewidzenia. Od lat popełniono w tej materii zbyt wiele błędów, aby teraz było normalnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News