Robert Kubica wraca do F1 na sezon 2022? Znamy stanowisko zespołu Alfy Romeo! Co na to kibice?

Robert Kubica wraca do F1 na sezon 2022? Znamy stanowisko zespołu Alfy Romeo! Co na to kibice?

robert kubica (2)

Podaj dalej

Czy Robert Kubica powróci do regularnego ścigania w F1 w sezonie 2022? Plotki podsycały niedawno zagraniczne media twierdząc, że Polak jest na liście zespołu Alfy Romeo. Jak aktualnie wygląda cała sytuacja?

Czy Robert Kubica wróci do regularnego ścigania w F1? Co ciekawe, o losie Polaka może w pewnym sensie zdecydować… George Russell. Nikt w światku królowej motorsportu już nie ma wątpliwości, że Brytyjczyk zostanie wkrótce ogłoszony drugim kierowcą Mercedesa. A jeśli Russell zostanie kierowcą Mercedesa, to Valtteri Bottas…

robert kubica

No właśnie – to Bottas będzie bezrobotny. Chociaż Fin pewnie nie zostanie na lodzie. Popularny dziennikarz Roberto Chinchero donosi, że już podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii dochodziło do spotkań obozu Bottasa z szefem Alfy Romeo Fredem Vasseurem. Tam miało dojść do wstępnego porozumienia i to właśnie Valtteri jest aktualnie celem nr. 1 ekipy z Hinwil.

Bottas ma zastąpić w Alfie Kimiego Raikkonena. Z drugiej strony, niemal pewny nowego kontraktu jest Antonio Giovinazzi. Podobno Włoch ma zostać „przyklepany” jeszcze przed wakacyjną przerwą. A to oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że dla Kubicy w Alfie miejsca nie będzie – oczywiście jeśli chodzi o miejsce podstawowego kierowcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News