Posiadasz samochód tej marki? To świadczy o twojej inteligencji. Czym jeżdżą najmądrzejsi?

Posiadasz samochód tej marki? To świadczy o twojej inteligencji. Czym jeżdżą najmądrzejsi?

naklejka symbol mandat policja

Podaj dalej

Czy posiadany przez ciebie samochód, a raczej jego marka, mogą świadczyć o twojej inteligencji? Otóż okazuje się, że tak. Przynajmniej do tego starają się nas przekonać Brytyjczycy na bazie swoich badań. Poddali oni badaniom inteligencji ponad 2000 kierowców i wyciągnęli na tej podstawie konkretne wnioski. Czym zatem jeżdżą najbardziej inteligentne osoby?

Mogłoby się wydawać, że stopień inteligencji nie ma nic wspólnego z tym, jaki posiadamy samochód, prawda? Przecież wybór konkretnego auta, czy marki, to kwestia indywidualnych upodobań. Jedna osoba uwielbia BMW i uważa, że mają piękny, ponadczasowy kształt. Inna osoba z kolei powie to samo o Audi i zawsze będzie szukała właśnie modeli tej marki. Oczywiście w pewnym sensie istnieje taka możliwość, że inteligencja rzeczywiście może jakoś wpłynąć na to, jaki posiadamy samochód.

samochód inteligencja iloraz IQ marka
pixabay

Można założyć, że osoba bardziej inteligentna od innej lepiej odnajduje się w otaczających ją realiach, tak? Ma lepszą pracę, zarabia więcej pieniędzy i lepiej obraca się w kwestiach biznesowych. Wyższy iloraz inteligencji jej na to pozwala. Natomiast koniec końców jeśli ktoś uwielbia markę BMW, to po prostu kupi sobie droższe BMW, zamiast tańszego. I jego iloraz inteligencji kompletnie niczego nam nie powie. Ale OK – dajmy temu szansę. Co wyszło z badań Brytyjczykom? Czym jeżdżą najbardziej inteligentni kierowcy?

Jazda samochodem po alkoholu jednak legalna? Ten wyrok sądu mówi wszystko. Można jeździć…

Otóż z badania wyszło, że najbardziej inteligentni kierowcy jeżdżą pojazdami marki… Skoda! No cóż – bez cienia wątpliwości chociażby z własnego doświadczenia potrafiłbym wymienić kilka przypadków, które stanowczo zaprzeczyłyby tej tezie. Ale OK – nie będziemy tego negować. Takie są wyniki badań. Na podium znajdują się jeszcze kierowcy marki Suzuki oraz Peugeot. Więc to właśnie tymi trzema markami w Wielkiej Brytanii jeżdżą najbardziej inteligentni kierowcy. Tak przynajmniej wynika z tych badań.

samochód inteligencja iloraz IQ marka
fot. freepik

Masz taki samochód? To znaczy, że jesteś inteligentny…

14. miejsce w stawce 22. sklasyfikowanych marek zajęło Audi. 16. była Honda. Kolejno miejsca 19. oraz 20. zajęły marki Volkswagen oraz BMW. No cóż – pisałem wcześniej o tym, aby nie wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków… natomiast z badań Brytyjczyków wynika, że kierowcy Audi, BMW, czy Volkswagena nie należą do najbardziej inteligentnych. Czy się z taką opinią zgodzicie, czy nie, to już zależy od was. Natomiast patrzcie na to z przymrużeniem oka…

Pamiętaj, musisz wymienić swoje prawo jazdy! Nawet, jeśli jest bezterminowe. Do kiedy jest czas?

Bardzo ciekawe jest to, że jednocześnie wykonano badanie z podziałem na rodzaj silnika. Okazało się, że najbardziej inteligentni są kierowcy samochodów napędzanych benzyną. Drugie miejsce zajęli kierowcy samochodów hybrydowych. za nimi uplasowali się kierowcy diesli, zaś najmniej inteligentni według rankingu Brytyjczyków okazali się użytkownicy samochodów elektrycznych. Kolejny raz należy tutaj podkreślić, że nie należy przykładać do tych badań zbyt wielkiej uwagi. Chociaż akurat ta statystyka jest wyjątkowo ciekawa.

Ogromny spadek cen paliw? Diesel w kolejnych dniach już poniżej bariery 7 zł za litr? W końcu!

Co zrobicie z takimi informacjami – to już zależy od was. Trzeba wziąć pod uwagę, że nie wiemy, jak dokładnie wyglądały te badania. Być może wśród ponad 2000 przebadanych kierowców było na przykład 50 posiadaczy ponad 20-letnich BMW i 20 posiadaczy Peugeotów nie starszych, niż 2 lata. To już sporo zmienia. Nie jesteśmy w stanie wyciągnąć żadnych konkretnych wniosków po tak małej i nieprecyzyjnej próbce. Co innego, gdyby w taki sposób przebadano 10 milionów obywateli. Wtedy wyniki byłyby nieco bardziej miarodajne…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News