Policja ruszyła na drogi. Sprawdźcie, na co będą zwracać szczególną uwagę. Posypią się mandaty i prawa jazdy

Policja ruszyła na drogi. Sprawdźcie, na co będą zwracać szczególną uwagę. Posypią się mandaty i prawa jazdy

Podaj dalej

Data 26 czerwca oznacza początek wakacji. Od dzisiaj dzieci mogą porzucić naukę i udać się na wypoczynek. 26 czerwca to również początek wzmożonych działań policji. Na co będzie zwracać uwagę?

26 czerwca rozpoczynają się wzmożone działania policji. Kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy będzie pilnować porządku na drogach każdego dnia. To właśnie w piątek zaczyna się wielka mobilizacja, która ma potrwać przez całe wakacje.

Policja zwróci uwagę przede wszystkim na prędkość. Z informacji wynika, że w związku z przekroczeniem prędkości pow. 50 km/h w terenie zabudowanym, w tym roku prawo jazdy straciło 35% osób więcej, niż w tym samym okresie rok temu. Większość osób na wakacje w tym roku pojedzie samochodem, a to może doprowadzić do zwiększenia tej statystyki.

Dróg pilnować będą radiowozy, motocykle, ale też np. drony oraz śmigłowce. Policja zwróci też uwagę na trzeźwość kierowców, a także… maseczki. Przypominamy, jeśli podróżujemy z osobą obcą, tj. z którą nie mieszkamy, nie gospodarujemy, wtedy musimy mieć zakryty nos i usta. Za brak maseczki grozi mandat 500 zł, bądź nawet kara administracyjna od 5 do 30 tysięcy zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News