Planujesz zmianę opon? Niestety, musisz się wstrzymać, teraz grozi ci za to mandat

Planujesz zmianę opon? Niestety, musisz się wstrzymać, teraz grozi ci za to mandat

Podaj dalej

Koronawirus wywraca do góry nogami znany przez nas świat. Mandaty posypały się m.in. za jazdę bez celu, czy też mycie samochodu na myjni. Teraz istnieje zagrożenie, że mandatem zostaniemy ukarani także za zmianę opon.

W ostatnich dniach głośno było o sprawie mężczyzn, którzy zostali ukarani mandatami za mycie samochodów na myjni. Funkcjonariusze stwierdzili, że nie jest to czynność konieczna do przeżycia, więc opuszczenie domu w tym przypadku było nieuzasadnione.

Ale to nie koniec totalnych absurdów. Teraz możemy zostać ukarani również za wymianę opon. Chociaż pogoda z każdym dniem jest lepsza, mamy już kwiecień, jest coraz cieplej, wychodzi na to, że nie możemy wymienić opon z zimowych na letnie, co byłoby zresztą wskazanym i wpływa bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo na drogach.

Niestety, inaczej twierdzi policja. Asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji powiedziała w rozmowie z „wp”, że aktualnie wizyta w zakładzie wulkanizacyjnym może być uzasadniona wyłącznie w przypadku przebicia opony, a sezonowa wymiana opon powinna zaczekać na poprawę sytuacji.

Koronawirus. Mandaty niezgodne z prawem? Jak odmówić przyjęcia mandatu i z czym to się wiąże?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News