Nowa aktualizacja Google Maps. Kapitalna opcja – nigdy nie skorzystasz już z innej nawigacji

Nowa aktualizacja Google Maps. Kapitalna opcja – nigdy nie skorzystasz już z innej nawigacji

google maps nawigacja kierowca

Podaj dalej

Google Maps cały czas się zmieniają. Nawigacja kiedyś miała sporo mankamentów, ale obecnie jest coraz lepiej. Nowa opcja po aktualizacji nie wszystkim musi się spodobać… ale tak naprawdę jest kapitalna.

Co zmienia się w Google Maps? Najważniejszą z wprowadzonych ostatnio aktualizacji jest ta wskazująca drogę na podstawie nowego algorytmu. Sugerowana droga będzie opcją „eko”. Ale spokojnie – nie wszystko co eko, jest złe. W tym przypadku nie mamy się czym martwić – przynajmniej wszystko na to wskazuje.

google maps aktualizacja
fot. freepik.com

Nowy algorytm dobierze trasę eko, czyli najoszczędniejszą. Aplikacja weźmie pod uwagę natężenie ruchu, liczbę zakrętów, sygnalizacji świetlnych itd. Generalnie, nawigacja weźmie pod uwagę to, jak często będziesz musiał hamować i się rozpędzać. Czasami nie pokaże ci ani opcji najkrótszej, ani najszybszej. Google Maps wskaże ci opcję, gdzie podczas trasy będziesz jechał oszczędnie, czyli spalisz najmniej paliwa.

google maps aktualizacja
fot. freepik.com

Oczywiście nie zawsze będzie to możliwe. Natomiast ta wersja eko ma być domyślną. Naturalnie każdy z was będzie mógł sobie to zmienić i pojechać inną trasą – nie ma problemu. Ale po co? Wydaje się, że to jest naprawdę bardzo fajna opcja, której wielu z nas potrzebowało. Co prawda opcja wprowadzana jest dopiero w Stanach i nie jest dostępna w Europie… ale spokojnie. I my wkrótce z niej skorzystamy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News