Który kraj ma najgorsze drogi na świecie? Na którym miejscu znalazła się Polska? Jest zaskoczenie

Który kraj ma najgorsze drogi na świecie? Na którym miejscu znalazła się Polska? Jest zaskoczenie

najlepsze najgorsze drogi na świecie (3)

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś który kraj ma najgorsze drogi na świecie? Albo w drugą stronę – który ma najlepsze? Z odpowiedzią przychodzi World Economic Forum, ze swoim raportem na temat jakości dróg i całej drogowej infrastruktury.

Najlepsze drogi na świecie? Krajem, który może się takowymi pochwalić, są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Oni w raporcie WEF otrzymali ocenę 6,4 w 7-stopniowej skali. Drugie miejsce – można by powiedzieć ex-aequo z notą 6,3 zajmują Singapur oraz Szwajcaria. Rzeczywiście, jakkolwiek by na to nie spojrzeć, te kraje nie wydają się zbyt biedne.

najlepsze najgorsze drogi na świecie
fot. pixabay

W pierwszej dziesiątce pod kątem najlepszych dróg na globie są jeszcze Hong Kong, Holandia, Japonia, Francja, Portugalia, Austria oraz Stany Zjednoczone. 15. miejsce zajmuje pierwszy z naszych sąsiadów, czyli oczywiście Niemcy. Oni zasłużyli w tym rankingu na notę 5,5. Dopiero na 27. pozycji uplasowała się Wielka Brytania.

fot. pixabay

65. miejsce na świecie i wynik 4,1 to Polska. Biorąc pod uwagę, że w rankingu sklasyfikowano 137 krajów, to jesteśmy gdzieś pośrodku. Jeśli chodzi o europejskie kraje, to za nami są jeszcze Słowacja, Czechy, Gruzja, Czarnogóra, Bułgaria, Malta, Serbia, czy też Łotwa. Najgorszym europejskim krajem jest Ukraina, zajmująca w rankingu 130. miejsce. 128. jest Mołdawia.

Można zatem powiedzieć, że nie jest najgorzej. Najlepiej też, bo przed nami są takie „potęgi”, jak Sri Lanka, Nikaragua, Dominikana, Seszele, Panama, Mauritius, Estonia, Litwa, czy Namibia. Zatem na dwoje babka wróżyła – nie jest idealnie… ale nie jest też najgorzej.

najlepsze najgorsze drogi na świecie
fot. pixabay

A który kraj jest najgorszy na świecie? Gdzie drogowa infrastruktura jest w najgorszym stanie? Niechlubne ostatnie miejsce zajmuje Mauretania. W pierwszej piątce tej statystyki są jeszcze Demokratyczna Republika Kongo, Haiti, Madagaskar i Gwinea. Ich oceny rozkładają się między 2,0 a 2,2 punktu na 7 możliwych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News