Kierowcy, strzeżcie się… Wkrótce na drogach pojawią się nowe fotoradary. Stare zostaną wymienione

Kierowcy, strzeżcie się… Wkrótce na drogach pojawią się nowe fotoradary. Stare zostaną wymienione

fotoradary

Podaj dalej

Kierowcy, musicie uważać. „Rzeczpospolita” poinformowała, że wkrótce na polskich drogach pojawi się 100 nowych fotoradarów. To jeszcze nie wszystko – 400 starych urządzeń zostanie wymienionych na nowe.

W Ministerstwie Infrastruktury to co zawsze. Kilka bardziej lub mniej mądrych osób stara się ustalić co zrobić, aby ściągalność mandatów była lepsza. Według ekspertów nasze państwo traci z tego powodu około 90 milionów złotych rocznie. Z drugiej strony kierowcy muszą uważać – wkrótce na drogach pojawią się nowe fotoradary.

kierowcy fotoradary

Oczywiście ministerstwo ma swoje sposoby na ściąganie mandatów. Miejmy nadzieję, że lepsze niż te, na które wpadali do tej pory. Ale mniejsza z tym. Generalny Inspektorat Transportu Drogowego bierze się do roboty w kwestii fotoradarów.

Mianowicie, do 2023 roku na polskich drogach pojawi się 100 fotoradarów w nowych lokalizacjach, a stare urządzenia, których jest około 400, zostaną wymienione na takie z nową technologią. Czy to zmniejszy liczbę wypadków? No cóż, być może, chociaż chyba nie chce nam się w to wierzyć.

fotoradary kierowcy

Według „Interii” wypadki w naszym kraju mogą mieć związek z wyjątkowo starymi pojazdami. Wedle ich statystyk średnie auto w naszym kraju ma 13 lat, a to oznacza, że jest mniej bezpieczne od nowych maszyn.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News