Jeśli wypijesz alkohol, tyle czasu musisz odczekać, aby znów prowadzić samochód. Wiedziałeś o tym?

Jeśli wypijesz alkohol, tyle czasu musisz odczekać, aby znów prowadzić samochód. Wiedziałeś o tym?

alkohol promile samochód prowadzenie ile czekać wypić odczekać

Podaj dalej

Alkohol i samochód – to nigdy nie było i nigdy nie będzie dobre połączenie. Piłeś, nie prowadzisz auta – to oczywiste. Natomiast ile trzeba odczekać, aby rzeczywiście być rano trzeźwym i bez problemu wsiąść za kierownicę?

To często poważny problem i duża zagadka o poranku. Piłem alkohol – byłem na imprezie, spotkałem się ze znajomymi – nieważne. Wypiłem i zastanawiam się kiedy znowu będę mógł prowadzić samochód? Wbrew obiegowej opinii sen, śniadanie, a tym bardziej prysznic, zupełnie niczego tu nie zmienią. Niektórzy naprawdę w to wierzą.

alkohol promile samochód prowadzenie ile czekać wypić odczekać
fot. pixabay

Nie ma reguły. Nikt nigdy nie stwierdzi „na oko” kiedy jest trzeźwy, a kiedy ma jeszcze jakieś promile. Wpływa na to m.in. wiek, płeć, waga i wzrost. Ale też oczywiście rodzaj spożywanego alkoholu, bo inaczej z organizmu wychodzi piwo, a inaczej wódka. Wiele zależy od czasu, przez jaki spożywamy alkohol, a nawet od tego, czy podczas spożywania alkoholu coś jemy.

Sklep PGG przestał działać. Od dzisiaj węgiel w nowych cenach? Będzie drożej – internauci wściekli

Nie podam wam tutaj nawet jednej wartości – tyle czasu odczekaj, jeśli tyle wypijesz. Nigdy jej  nie podam, bo nie będę nigdy nawet blisko właściwej wartości. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy znowu możesz prowadzić samochód, to po prostu kup sobie alkomat. Tylko tyle i aż tyle. Jedna czynność – wystarczy dmuchnąć – i doskonale wiesz, czy jechać możesz, czy nie.

PILNE: Od 1 stycznia za paliwo zapłacisz tylko kartą? Gotówka nie będzie już akceptowana?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News