Czego słuchasz w samochodzie podczas jazdy? Może się okazać, że jesteś dziwakiem. Nikt już tak nie robi?

Czego słuchasz w samochodzie podczas jazdy? Może się okazać, że jesteś dziwakiem. Nikt już tak nie robi?

czego słuchasz w samochodzie podczas jazdy spotify youtube radio (4)

Podaj dalej

Mamy 2021 rok. Jakby nie było, możliwości technologiczne są już na bardzo wysokim poziomie. W samochodzie podczas jazdy dla przykładu można słuchać różnego typu nagrań z różnego rodzaju źródeł. Jeszcze kilkanaście lat temu byliśmy skazani tylko na radio i to, co tam będą puszczali.

Rozwój technologiczny sprawił, że w trakcie jazdy w samochodzie słuchać możesz tego, co sobie zażyczysz. Muzyka, podcasty, audiobooki, jakieś nagrania, prelekcje, dokumenty. Możesz sobie „puścić” dosłownie wszystko. Możesz to puścić z radia, płyty, nośnika danych, z aplikacji, przez kabel itd. Jak już podkreśliłem na samym początku, możliwości obecnie jest bardzo, bardzo dużo. Co ludzie wybierają najchętniej?

czego słuchasz w samochodzie podczas jazdy spotify youtube radio
fot. pixabay

Szczegółowe badania przeprowadziło Oponeo. Wynika z nich, że poniekąd nadal jesteśmy „dinozaurami”. Zdecydowana większość osób, bo ponad 53% ankietowanych, odpowiedziała, że podczas jazdy słucha… radia. W sumie druga odpowiedź się z tym w pewnym sensie pokrywa, bo prawie 48% osób poprosiło też o zaznaczenie odpowiedzi „muzyka”. O byciu tymi przysłowiowymi „dinozaurami” niech świadczy fakt, że ponad 67% osób wskazała, że nośnikiem z którego korzysta jest po prostu radio samochodowe… w którym słucha się rozgłośni radiowych i muzyki. No tak – to jasne.

Wracając do tego pierwszego zestawienia, czyli rodzajów muzyki, które słuchamy, trzecią najchętniej wybieraną opcją po „radio” i „muzyka” był… „dźwięk silnika”. Tę opcję zaznaczyło ponad 16% osób. To może sugerować, że są tacy, którzy podczas jazdy nie słuchają kompletnie niczego… albo kompletnie nie przykładają do tego znaczenia.

fot. pixabay

Nie lubimy nowoczesnych technologii?

Koszmarnie niskie wyniki osiągnęły opcje „audiobooki” i „podcasty”. Na pierwszą z tych opcji zagłosowało nieco ponad 4%, na drugą niecałe 3%. Są to poniekąd zaskakujące dane. Zwróćmy też uwagę, że w kategorii nośników niemal 40% osób zaznaczyło odpowiedź o nośnikach klasycznych, jak płyta CD, czy też PenDrive. Z kolei tylko 20% ludzi stwierdziło, że w samochodzie używa jakiejś konkretnej aplikacji, np. Spotify. Kompletne ogony, bo tylko 7% to radia internetowe.

czego słuchasz w samochodzie podczas jazdy spotify youtube radio
fot. pixabay

Wydawało mi się, że te wyniki będą zgoła odmienne. Byłem wręcz przekonany, że aplikacje będą miały już zdecydowanie lepszy wynik… a na pewno lepszy od przestarzałych, klasycznych nośników, jak płyta CD, czy PenDrive. A jeśli już jesteśmy przy samych aplikacjach, to YouTube Music pokonuje Spotify. Różnica to zaledwie 5%, ale fakt jest fakt. Daleko z tyłu jest Open FM.

Pozostaje nam jeszcze znaleźć odpowiedź na jedno pytanie. Czego ludzie słuchają w samochodzie? Większość to rock i pop… czyli dokładnie to, co puszczają nam rozgłośnie radiowe. Zdecydowanie dalej na trzecim miejscu jest dance/house, jeszcze dalej hip-hop i rap, który ma niemal identyczny wynik, co disco polo i soundtracki z filmów.

Źródło: https://www.oponeo.pl/artykul/muzyka-do-auta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News