Co zrobiło tutaj Audi?! O tym modelu marzył będzie każdy kierowca świata. Niesamowite [ZDJĘCIA]

Co zrobiło tutaj Audi?! O tym modelu marzył będzie każdy kierowca świata. Niesamowite [ZDJĘCIA]

audi rs3

Podaj dalej

Audi to jedna z tych marek, która ma tylu samo zwolenników (i to zagorzałych), co przeciwników, którzy w swoich osądach są wyjątkowo dosadni. Natomiast obok tego samochodu oraz jego osiągów nie można przejść obojętnie.

Które modele Audi cieszą się największą popularnością? Na pewno od lat do tej listy należą chociażby ponadczasowa A3, A4, A6… a nawet starsze A8, które wielu kojarzy się z nieprzejednanym luksusem i wygodą. Jest też Q3, Q5, czy superszybkie R8. Natomiast teraz pora przedstawić samochód, o którym marzył będzie każdy kierowca.

audi rs3
fot. Audi

Mowa o nowym RS3. Od dłuższego czasu mówi się sporo o autach typu hatchback. Kilka firm ma swoje modele flagowe. Jest chociażby starszy Focus RS, Hyundai i30 N, czy też nowość – Toyota GR Yaris. Ale Audi RS3 wejdzie chyba w kompletnie inną ligę, którą dziennikarze „WP” nazwali roboczo klasą „hiperhatchback”.

Nie ma sensu mówić tu o wyglądzie, bo jest on po prostu przegenialny. Ale 2,5-litrowa jednostka o mocy 400 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego to już na pewno coś, czym można się chwalić. Podobno rozpędza się do setki w 3,8 s. Nową maszyną z Ingolstadt będzie można pojechać nawet 290 km/h.

audi rs3
fot. Audi

Oczywiście nie może obejść się bez nowoczesnych zabawek pokroju trybu drift, a jedna z opcji będzie taka, że samochód trafi do was prosto z fabryki na oponach typu półslick. Pierwsze modele trafią do właścicieli już na jesień tego roku. Co wy na to? Hot, or not?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News