Tych samochodów szukają Polacy! Sprawdź, jakie marki budzą największe zainteresowanie!

Życie od czasu do czasu zmusza nas do zakupu kolejnego samochodu w swoim życiu. Bardzo często jedno z pierwszych aut pojawia się wtedy, gdy w rodzinie na świat przychodzi dziecko. Jakie samochody pełnią dla Polaków rolę środka transportu dla rodziny?

Tych samochodów szukają Polacy! Sprawdź, jakie marki budzą największe zainteresowanie!
Podaj dalej

Chociaż dużo mówi się o rosnącej popularności pojazdów z segmentu SUV, który wypiera z rynku znane i lubiane nadwozia hatchback, kombi, a także van, życie pokazuje nieco odmienne realia. Okazuje się, że samochody z tak zwanej drugiej ręki wybieramy nieco inaczej, przez co ciągle dużym zainteresowaniem cieszą się kombi oraz vany.

Niemiecka motoryzacja ciągle w formie

Polacy mimo upływu lat darzą dużym zaufaniem samochody niemieckie. Jak podaje w swoim raporcie jedna z firm, które zajmuje się weryfikowaniem historii pojazdów, jednym z największych hitów pod kątem weryfikacji, jest Audi A4. Na drugim miejscu znajduje się kultowy dla wielu Volkswagen Passat. Podium uzupełnia Ford Mondeo. Co ważne wszystkie wspomniane powyżej modele mają nadwozie kombi.

Audi A4
fot. Audi

Tych samochodów szukają Polacy!

Okazuje się, że nasi rodacy zwracają również uwagę na wymierający już segment van. W nim największą popularnością cieszą się Citroen C4 Picasso (4,3 proc.), Ford S-Max (4,1 proc.), Opel Zafira (3,2 proc.) i Volkswagen Touran (2,8 proc.). To pokazuje, że z dużym prawdopodobieństwem obecność tego rodzaju nadwozia na rynku ciągle byłaby atrakcyjna dla pewnej grupy kierowców. Niestety producenci na podstawie statystyki są innego zdania.

Jaki rocznik budzi zainteresowanie?

Często w dość stereotypowy sposób Polskę nazywa się złomowiskiem Europy, ponieważ to właśnie nad Wisłę mają trafiać jedne z najbardziej wyeksploatowanych samochodów na rynku. Statystyki opublikowane w raporcie dają nieco więcej optymizmu. Wynika z nich dość jednoznacznie, że zestawieniu roczników produkcji najczęściej były to lata 2016, 2018, 2010, 2017 i 2011. Również i w tym segmencie dominują jednostki wysokoprężne (76,5 proc. ogółu zapytań). W odpowiedziach uzyskano, że 57 proc. z nich miało uszkodzenia, a 7 proc. cofnięty licznik.

Przeczytaj również