Jak usunąć naklejkę z szyby? 3 sprawdzone sposoby!

Jak usunąć naklejkę z szyby? 3 sprawdzone sposoby!

przednia szyba naklejka diesel

Podaj dalej

Jak usnąć naklejkę z szyby? To pytanie zadaje sobie niemal każdy kierowca, który kupił używany samochód. Metod na zdarcie, czy odklejenie poprzednich numerów rejestracyjnych jest kilka. Poznajcie sprawdzone rozwiązania!

Naklejka na szybie powinna być umieszczona w prawym dolnym rogu szyby czołowej. Jest ona jednorazowa i ma być trudniejsza do usunięcia niż tablice rejestracyjne. Za jej brak można dostać mandat karny w wysokości nawet pięciuset złotych! Ze względu na to, że w założeniu naklejka jest przypisana do jednego auta trudno ją usunąć. Jednak wypracowano kilka sprawdzonych metod.

Klej mięknie pod wpływem wysokiej temperatury

Na początek jedna z najłatwiejszych metod, którą może zastosować praktycznie każdy. Klej pod naklejką, jak prawie każda tego rodzaju substancja nieco mięknie, gdy się nagrzeje. W związku z tym, żeby ułatwić sobie zadanie, warto podgrzać szybę wraz z naklejką. Trzeba to robić umiejętnie, ponieważ nagły skok temperatury szkła, może doprowadzić do jego pęknięcia. Stosunkowo bezpiecznym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu na słońcu. Gdy szyba równomiernie nagrzeje się czas przystąpić do pracy. czarne-kropki-szyba-samochodowa-zastosowanie

 

Jeśli mamy dostęp do prądu w Internecie z łatwością znajdziemy filmiki, w których przy pomocy suszarki do włosów również podgrzewa się szybę. Niestety zbyt gwałtowne ogrzewanie lub nagłe schłodzenie często powoduje pęknięcie szyby, w związku z tym należy to robić z wyczuciem. Na pewno złym pomysłem jest punktowe ogrzewanie szkła, lepiej ruchem poziomym rozgrzewać większą jego powierzchnię.

Niektórzy używają żyletki, ale można inaczej!

Polecanym przez wielu sposobem jest podważenie nalepki na szybie żyletką. Ten sposób jest dla ludzi, którzy mają praktykę w używaniu tego przedmiotu. Ktoś o mniejszym doświadczeniu może porysować szybę lub rozciąć sobie palce. Ciekawą alternatywą jest szpachelka do czyszczenia płyty indukcyjnej. Działa ona równie skutecznie i nie można nią sobie zrobić krzywdy.

dysze spryskiwaczy szyba

Jak usunąć naklejkę z szyby? Oddaj samochód do profesjonalistów!

Jeśli brakuje nam czasu i chcemy, żeby odklejenie nalepki z numerem rejestracyjnym przebiegło sprawnie, można umówić się z firmą, która zajmuje się wymianą szyb. Jej pracownicy mają ogromne doświadczenie w tego rodzaju czynnościach i doskonale wiedzą, jak usnąć naklejkę z szyby.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News