Czy warto wydać więcej pieniędzy? Kilka faktów na temat piór wycieraczek samochodowych!

Czy warto wydać więcej pieniędzy? Kilka faktów na temat piór wycieraczek samochodowych!

wycieraczki

Podaj dalej

Po sezonie jesienno-zimowym pióra wycieraczek samochodowych zostawiają smugi. Guma uszkodzona podczas przymrozków i przez sól drogową przestaje pełnić swoją funkcję. Czy warto wydać więcej pieniędzy na nowy komplet wycieraczek? Przedstawiamy kilka faktów na temat piór wycieraczek samochodowych.

Wycieraczki samochodowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Gdy przestajemy wyraźnie widzieć, dokąd jedziemy, nasza pewność siebie za kierownicą spada. Doceniamy ich wydajność dopiero w momencie, gdy zaczynają one zostawiać szereg smug na szybie. Czy podczas wyboru nowego zestawu piór wycieraczek trzeba się kierować wyłącznie ceną?

Jakość wykonania gumy

Jednym z najważniejszych aspektów skutecznej pracy pióra wycieraczki jest wysokiej klasy guma. Pod pojęciem wysoka klasa należy rozumieć przede wszystkim tworzywa, jakie wykorzystano do stworzenia gumowego elementu. Renomowani producenci stosują naturalny kauczuk z domieszką innych składników. W ten sposób guma ma odpowiednią elastyczność, która pozwala dobrze dolegać do całej powierzchni szkła.

Zwróć uwagę na szkielet wycieraczki

Najczęściej możemy podzielić pióra wycieraczek na dwa rodzaje. Klasyczne modele zbudowano przy wykorzystaniu widocznego stalowego szkieletu. Najczęściej pasuje on najlepiej do starszych modeli samochodów i sprawdza się w przypadku jazdy miejskiej, ewentualnie spokojnych tras poza miastem. Dużo lepiej z wyższymi prędkościami radzą sobie pióra wycieraczek o płaskiej konstrukcji ze względu na lepszą aerodynamikę. Wraz z rodzajem szkieletu znaczenie ma również sposób montażu. Wszechstronna liczba adapterów u renomowanych producentów pozwala na wygodniejszy montaż wycieraczki.

diesel silnik wycieraczki

Czy warto wydać więcej pieniędzy?

Na pewno koszty wytworzenia piór wycieraczek wysokiej jakości przewyższają cenowo produkty najtańsze na rynku, jednak nie oznacza to, że produkty budżetowe są złe. Warto szukać dobrej relacji ceny do jakości. Należy także pamiętać o tym, że na długowieczność pióra wycieraczki ma wpływ także sposób ich użytkowania. Jeśli guma wycieraczki pracuje na mokro, nie jest odrywana od tafli szkła, a dodatkowo ramię wycieraczki przylega prawidłowo do szyby, wszystko powinno działać prawidłowo przez długi czas.

źródło: TRICO Polska

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News