Co Polacy wiedzą o samochodach hybrydowych? Wyniki badań są zaskakujące!

Co Polacy wiedzą o samochodach hybrydowych? Wyniki badań są zaskakujące!

Hybryda

Podaj dalej

Polacy czują się mocni w bardzo wielu dziedzinach. Wydaje się, że w każdym temacie mamy swoje zdanie, które jest poparte jakimś doświadczeniem. Tyle w teorii, a co o tym mówi praktyka? Wyniki badań pokazują to dość jednoznacznie.

Rzeczywistość bardzo często wygląda zupełnie inaczej, gdy zderzymy ją z faktami. Dlatego badania ankietowe potrafią szybko zweryfikować nasze przekonanie o danej sprawie. Oczywiście w tym wszystkim jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik, a mianowicie rzetelność. Badania, na podstawie których opracowaliśmy ten materiał, są wiarygodne, ponieważ opracował je Volkswagen przy współpracy z InsightOut Lab z udziałem 1051 osób w wieku powyżej osiemnastego roku życia w dniach 5-8 lutego 2021 roku.

Czy samochody hybrydowe są dla Polaków tajemnicą?

Pierwsze pytanie w ankiecie dotyczyło zorientowania się, czym w ogóle są samochody hybrydowe. W tej kwestii przekonanych o swojej wiedzy w tym zakresie było aż 80% badanych. Jednak dalsze pytania dość szybko pokazały, że statystycznie wiedza Polaków na temat tego rodzaju napędu jest dość wybiórcza. Przede wszystkim ponad połowa respondentów, dokładnie 64% nie potrafi wskazać różnicy pomiędzy tradycyjnym napędem hybrydowym a technologią plug-in. Dalej jest jeszcze ciekawiej, ponieważ dochodzimy do kwestii ładowania auta z gniazdka elektrycznego.

mercedes-e300-diesel-hybryda-akumulator

Samochody hybrydowe można ładować z gniazdka – wszystkie!

Jednym z największych niedociągnięć związanych z wiedzą na temat samochodów hybrydowych jest brak świadomości, który rodzaj napędu nadaje się do ładowania prosto z gniazdka. Tutaj niemal co czwarty ankietowany jest zdania, że każdy samochód hybrydowy można doładować z domowego gniazdka. Jest to oczywiście błąd, ponieważ taką funkcję mają auta o napędzie PHEV.

Co Polacy wiedzą o samochodach hybrydowych?

Mimo że wiedza o samochodach hybrydowych w odczuciu Polaków jest na wysokim poziomie, to w rzeczywistości jest ona niekompletna i wymaga usystematyzowania. W tej sytuacji jedną z najlepszych metod zmiany tego stanu rzeczy jest po prostu edukacja w tym kierunku oraz doświadczanie jazdy autem z napędem hybrydowym w różnych wersjach. Wierzymy, że kolejne badania pokażą wzrost wiedzy Polaków.

seat-hybryda

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News