"Japończyk" wreszcie pokazał na co go stać. Jest znacząco szybszy od modelu, na którym bazuje

Toyota poświęciła sporo czasu na testowanie nowej  Supry na „zielonym piekle”, ale nigdy nie opublikowała oficjalnego czasu.

„Japończyk” wreszcie pokazał na co go stać. Jest znacząco szybszy od modelu, na którym bazuje
Podaj dalej

Tak więc okrążenie, ustanowione przez kierowcę testowego Sport Auto, Christiana Gebhardta wreszcie pokazuje jak szybka jest na torze.

Na początku tego roku główny inżynier Toyoty, Tetsuya Tada powiedział, że samochód jest w stanie okrążyć Nurburgring w 7:40. Toyota spędziła kilka dni testując i udoskonalając Suprę na torze, tak jak robi  to wielu innych producentów. Wynik jaki udało im się uzyskać jest naprawdę bardzo dobry.

Nowa Toyota Supra okrążyła Nurburgring w 7:52.17 podczas testów przeprowadzonych przez Sport Auto.

 

Taki czas plasuje Suprę tuż przed swoim niemieckim konkurentem – BMW M2, które ukończyło okrążenie w czasie 7:52,36. To także czas zdecydowanie lepszy niż ten ustanowiony przez BMW Z4 M40i, czyli 7:55.

Wynik Toyoty jest bardzo dobry, szczególnie w przypadku samochodu, który ma „tylko” 335 KM z silnika o pojemności 3 litrów.

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do wielu innych samochodów seryjnych, walczących o dobry czas okrążenia na torze Nurburgring, nowa Supra nie jest samochodem przygotowanym typowo pod tor. To zdecydowanie auto, które dobrze czuje się głównie na zwykłych drogach.

Przeczytaj również