Wyciekły szpiegowskie zdjęcia nowego BMW M4. Ten samochód podzieli cały Internet

Wyciekły szpiegowskie zdjęcia nowego BMW M4. Ten samochód podzieli cały Internet

Podaj dalej

Zaledwie kilka dni po ukazaniu się całkiem nowego BMW Serii 4, do sieci wyciekły szpiegowskie zdjęcia najnowszego BMW M4. Najbardziej sportowa wersja coupé ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku. Jednak już dziś jesteśmy przekonani, że podzieli Internet. 

Nie wiadomo, gdzie zostało zrobione zdjęcie, jednak zostało ono udostępnione na portalu Reddit przez użytkownika „solkee”. Widzimy na nim nowe BMW M4 w odcieniach brązu. Najbardziej uderzającym aspektem przodu jest oczywiście powiększony grill. 

Jeszcze inny grill

BMW-M4

Kratka nerkowa w słabszych wariantach Serii 4 złożona jest z konstrukcji w postaci siatki 3D. W M3 widzimy bardziej uproszczone, poziome listwy. 

Na zdjęciu zderzaka, które pochodzi z forum Bimmer Post, widzimy, że poszczególne kratki nerkowe M4 są nieco cieńsze niż w tańszych wersjach Serii 4. 

OFICJALNIE: Najnowsze BMW Serii 4 z ogromnym grillem. Niemiecka firma tłumaczy, jaki jest jego sens

Nowe BMW M4 ma takie same reflektory jak tańsze „czworki”, a po obu stronach grilla widzimy dodatkowe wloty powietrza. Zewnętrzne krawędzie przedniego zderzaka są odsłonięte. 

BMW-M4

Nowości w BMW M4

Kolejnym interesującym aspektem BMW M4 jest jego maska. Wydaje się, że ma dwa subtelne wcięcia, które zaczynają się tuż nad ogromnym grillem. Rozciągają się w kierunku przedniej szyby. 

BMW M4 ma być wyposażone w ten sam 3-litrowy silnik S57 z podwójnym turbo, który już dziś montowany jest w X3 M i X4 M. To zapewni kierowcy 480 KM w standardzie i 510 KM w specyfikacji Competition. Nowością w M4 będzie układ napędowy na wszystkie cztery koła, podobnie jak w M5 i M8. Kierowcy wciąż będą mieli możliwość wyboru napędu tylko na tył. 

W standardzie znajdzie się 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów, choć niektóre warianty będą sprzedawane z manualem.

[CENZURA] Tak wyglądałoby BMW Serii 4 bez ogromnego grilla! Od razu się zakochasz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News