Volkswagen Passat z silnikiem o mocy 627 KM może być twój. Ta cena to prawdziwa okazja!

Volkswagen Passat z silnikiem o mocy 627 KM może być twój. Ta cena to prawdziwa okazja!

volkswagen-passat-r36

Podaj dalej

Ciężko będzie znaleźć coś bardziej wartego swojej ceny niż ten Volkswagen Passat R6 o mocy 627 KM. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, ten samochód trafił na aukcję w naprawdę okazjonalnej cenie. Jeśli szukasz rodzinnego kombi z kosmiczną mocą, ten Volkswagen Passat jest idealny dla ciebie. 

Co za moc, co za moment obrotowy!

volkswagen-passat-r36

Nie tak dawno na aukcji pojawił się Volkswagen Golf R32, jednak jego cena odstraszała nawet największych fanów tego samochodu. Był wystawiony za ponad 300 000 zł i jasne, to wciąż mniej niż ktoś do niego włożył, ale nie wyobrażamy sobie zapłacić takich pieniędzy za używanego Golfa. Jaki by nie był. 

Ten Volkswagen Passat to jednak zupełnie inna historia. Na pierwszy rzut oka wygląda jak „zwykłe” R36. Jednak już samo to sprawia, że jest kultowy. Passaty zyskują na wartości, a ten konkretny został wystawiony za 23 999 euro (108 000 zł). Niemało jak na 12-letniego Passata, ale poczekajcie. 

volkswagen-passat-r36-3

Pod jego maską znajdziemy 3,6-litrową jednostkę VR6 z turbosprężarką firmy AW Racing. Silnik zapewnia maksymalną moc 627,7 KM i dysponuje momentem obrotowym… 841 Nm! W opisie aukcji nie ma słowa na temat wydajności, ale domyślamy się, że prędkość 300 km/h nie jest dla niego żadnym problemem. 

Ten Volkswagen Passat to prawdziwy „sleeper”

volkswagen-passat-r36-3

Najlepsze jest jednak to, że ten Volkswagen Passat R36 wygląda niemalże standardowo. Auto jest delikatnie obniżone i nikt nie pomyli go z Passatem w Dieslu. Nikt nie będzie jednak oczekiwał też, że dorównasz supersamochodom typu Ferrari, czy Lamborghini. A jesteśmy przekonani, że ten Volkswagen Passat jest do tego zdolny. 

volkswagen-passat-r36-3

Niestety, jednym minusem jest jego przebieg – samochód przejechał już 204 000 km. To nie powinno jednak powstrzymać was przed ewentualnym zakupem. To samochód dla prawdziwego entuzjasty i wydaje się być utrzymany w idealnym stanie. Jedyne, co musisz zrobić, to odebrać go z Niemiec. Będziesz mógł od razu sprawdzić na autobahnie, czy wszystkie z 627,7 KM są na miejscu. 

Volkswagen Passat R36 o mocy 627 KM – link do aukcji

volkswagen-passat-r36-3

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News