Uwaga! Masz Volvo z roczników 2000-2007? Koniecznie skontaktuj się z najbliższym serwisem!

Uwaga! Masz Volvo z roczników 2000-2007? Koniecznie skontaktuj się z najbliższym serwisem!

uzywany-diesel-volvo-v70

Podaj dalej

Volvo przeprowadzi ogromną akcję serwisową dla samochodów z roczników 2000-2007. Szwedzki producent wzywa aż 195 000 egzemplarzy na całym świecie. Wszystko za sprawą śmiertelnego wypadku związanego z poduszkami powietrznymi ZF/TRW. O jakie modele zatem chodzi i kto musi skontaktować się z serwisem?

O jakie Volvo chodzi?

uzywany-diesel-volvo-v70

Jak informuje portal Autoblog, Volvo wzywa do serwisu 194 546 pojazdów zbudowanych w latach 2000-2007. Chodzi o wadliwe napełniacze poduszek powietrznych, które „mogą eksplodować podczas uruchamiania, z powodu degradacji paliwa występującego po długotrwałym narażeniu na wysoką wilgotność, wysokie temperatury i cykliczne zmiany temperatur”. 

Pojazdy Volvo objęte tą akcją serwisową to modele V70 i XC70, które zostały wyprodukowane od 22 lutego 2000 roku do 4 maja 2007 roku. Podobne wycofania obejmowały już w przeszłości inne modele z tym samym problemem. 

Łącznie Volvo musiało wycofać już ponad pół miliona pojazdów na całym świecie w celu wymiany wadliwych pompek. Aby dowiedzieć się, czy twój pojazd został wycofany, musisz skontaktować się z obsługą klienta lub najbliższym serwisem. 

volvo-v70-tablice-rejestracyjne-3

Bezpłatna naprawa w ASO

Zgodnie z zawiadomieniem, Volvo jest świadome jednego incydentu, w którym pękł napełniacz, zabijając kierowcę. 

Choć te wycofania poduszek powietrznych mogą brzmieć znajomo ze względu na ogromną liczbę firmy Takata. Te zostały już w całości wycofane i wymienione, jednak w przypadku Volvo chodzi o dostawcę ZF/TRW. Wadliwe napełniacze poduszek powietrznych Takaty spowodowały co najmniej 19 zgonów w USA i 28 na całym świecie. 

Volvo bezpłatnie zastąpi poduszkę powietrzną po stronie kierowcy w pojazdach, których dotyczy ten problem. Właściciele otrzymają „nowoczesny napełniacz”. Właściciele, których dotyczy problem, powinni spodziewać się powiadomienia po 14 grudnia 2021 roku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News