Ulice Nowego Jorku jeszcze nigdy nie były tak puste. Zobacz przygnębiającą przejażdżkę po epicentrum zarazy w USA

Ulice Nowego Jorku jeszcze nigdy nie były tak puste. Zobacz przygnębiającą przejażdżkę po epicentrum zarazy w USA

Podaj dalej

Ulice Nowego Jorku całkowicie opustoszały, po tym jak miasto stało się epicentrum koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Zobacz, jak obecnie wygląda „miasto, które nigdy nie śpi”. 

Film został nakręcony przez YouTubera o nazwie ShiftingLanes, który korzysta z Hyundaia Veloster N. 

Obecnie istnieje 21 689 potwierdzonych przypadków koronawirusa w stanie Nowy Jork, natomiast w samym mieście liczba ta wynosi 13 119. Każdy, kto kiedykolwiek był w mieście na wschodnim wybrzeżu wie, że jego ulice są niezwykle zatłoczone, a ulice wypełnione mieszkańcami i turystami. 

Na codzień w wielu różnych częściach miast podróżując musisz przepychać się łokciami między innymi ludźmi. Dziś jednak nie ma mowy o tego typu sytuacjach. 

W filmie podróżujemy przez niektóre z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Nowego Jorku. Przejażdżka YouTubera zaczyna się od Times Square, jednego z najbardziej zatłoczonych miejsc w mieście, jeśli nie na świecie. Dziś jest ono jednak całkowicie opustoszałe. 

Widzimy tylko pojedynczych pieszych, samochody telewizyjne, radiowozy i garść taksówek. Wszystkie sklepy są zamknięte, ale ogromne billboardy i ekrany nadal wyświetlają reklamy i promują produkty, mimo iż nikt ich nie widzi. 

W filmie trafimy również do obszaru wokół One World Trade Center, 9/11 Memorial, Columbus Circle, Central Park czy Lincoln Tunnel. W prawie pustym tunelu Lincolna YouTuber postanowił nawet nieco przygazować swojego Velostera N, za co nie możemy go przecież winić. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News