To prawdziwy obłęd! Toyota Supra wypluła ponad 2000 KM w teście na hamowni

Pierwsza, oryginalna Toyota Supra obchodzi w tym roku swoje 40. urodziny. Z tej okazji zapraszamy na niezwykły test na hamowni, gdzie japoński sportowiec wypluł ponad 2000 koni mechanicznych. 

Toyota Supra hamownia
Podaj dalej

I 1303 Nm momentu obrotowego! 

Toyota Supra hamownia

Supra zniknęła z rynku w 2002 roku i powróciła w obecnym kształcie dopiero w 2019 roku. Te 17 lat utrwaliło legendarny status Supey, dając fanom, entuzjastom i tunerom prawie dwie dekady zabawy z samochodami produkowanymi przez Toyotę. 

Doprowadziło to do wielu dzikich kompilacji i ustawień na rynku wtórnym. Najnowszy, znaleziony na YouTube, jest równie szalony. 

Toyota Supra hamownia

Toyota Supra na poniższym filmie jest daleka od seryjnej. Ma wiele ulepszeń, które pozwoliły na wygenerowanie 2033 KM mocy i 1303 Nm momentu obrotowego – na kołach! Fakt, że samochód w trakcie testu pracował na kołach oznacza, że samochód mógłby wykręcić wynik o około 15% lepszy. Oznacza to, że dostrojony silnik Supry może wygenerować nawet 2390 KM. 

Nie mamy wglądu w pełny przegląd modyfikacji, ale w opisie filmu znajduje się ogólna lista. Dowiadujemy się z niej, że Supra ma zamontowany 3-litrowy rzędowy silnik 2JZ z żelaznym blokiem firmy EKanooRacing. Wszystko to połączone jest z sekwencyjną skrzynią biegów PPG. 

Toyota Supra hamownia

Supra ma także ulepszoną turbosprężarkę Precision Turbo i system ECU od M150 Motec. To jedna z najbardziej ekstremalnych wersji Supry, jaką widzieliśmy. 

Przeczytaj również