To jedno z zaledwie 186 zbudowanych Lamborghini Murcielago SV. Coś jednak jest z nim bardzo nie tak...

To jedno z zaledwie 186 zbudowanych Lamborghini Murcielago SV. Coś jednak jest z nim bardzo nie tak...

Podaj dalej

Lamborghini zbudowało zaledwie 186 egzemplarzy Murcielago SV. Ten konkretny model zauważony w Malezji ma jednak dość osobliwą modyfikację. Felgi z BMW na Lambo? To nie może wyglądać dobrze…

Lamborghini? BMW? A co za różnica!

lamborghini-murcielago-sv-bmw-felgi

Murcielago SV został fabrycznie wyposażony w zestaw lekkich kół ze szprychami w kolorze błyszczącej czerni. Te felgi pasują do agresywnego charakteru Lamborghini z limitowanej edycji. Mimo to, ten konkretny SV ma felgi z BMW. Tak – BMW.

To zdjęcie zostało udostępnione na portalu Reddit kilka dni temu i wygląda na to, że zostało zrobione przed sklepem z felgami i oponami. Wspomniany SV pomalowany jest na żółto, ma wysokie tylne skrzydło i małe naklejki SV na drzwiach. To naprawdę oszałamiający samochód. No, może poza tymi felgami.

Czy właściciel rzadkiego włoskiego egzotyka faktycznie jeździ na tych kołach? Prawdopodobnie nie. Jak zauważyli komentujący na forum, sklep z oponami i felgami prawdopodobnie założył te koła tylko tymczasowo na czas naprawy lub założenia nowych opon. 

Sprytny wulkanizator

LAMBORGHINI-MURCIELAGO-LP670-4-SV-SWIATLA-LED

Ten zabieg pozwolił warsztatowi zaoszczędzić miejsce na podnośniku. Niemniej jednak, jest to dość osobliwy widok. 

Lamborghini pierwotnie zamierzało wyprodukować 350 egzemplarzy Murcielago SV. Włosi jednak zatrzymali produkcję po zaledwie 186 egzemplarzach, aby przygotować linię produkcyjną dla Aventadora. 

W porównaniu z innymi Murcielago, pod maską SV pracuje 6,5-litrowy wolnossący V12 zmodyfikowany do 661 KM i 660 Nm. Wszystko to za sprawą ulepszonego układu dolotowego i kilku innych modyfikacji. Mimo to, masa samochodu spadła o 100 kg. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News