Ten "nieśmiertelny" Mercedes ma tylko 22 tys. km przebiegu. Jest jak nowy i właśnie trafił na sprzedaż [ZDJĘCIA]

Ten "nieśmiertelny" Mercedes ma tylko 22 tys. km przebiegu. Jest jak nowy i właśnie trafił na sprzedaż [ZDJĘCIA]

mercedes-200e-w124

Podaj dalej

Jeśli pójdziecie dziś do jakiegokolwiek salonu, nie znajdziecie w nim samochodu, który będzie można określić mianem nieśmiertelnego. Wynika to z wielu czynników, a jeszcze nie tak dawno producenci oferowali nam coś zupełnie innego. Ten Mercedes jest tego najlepszym przykładem. 

Mercedes na całe życie

mercedes-200e-w124
fot. mobile.de

„Nieśmiertelny” Mercedes wygląda jak nowy i właśnie pojawił się na sprzedaż. W tych czasach Mercedes budował auta, które po prostu się nie psuły. 

Mercedes W124 zasłynął ze swojej wyjątkowej trwałości, jeśli tylko właściciel odpowiednio będzie o niego dbał. I to naprawdę nie jest przesadą – widzieliśmy już egzemplarze, które przy przebiegu 700 000 km wciąż wyglądały jak nowe. A teraz na sprzedaż pojawił się praktycznie nowy egzemplarz. Wyobrażamy sobie, że to auto będzie żyło dłużej niż jego przyszły właściciel. 

mercedes-200e-w124
fot. mobile.de

W perfekcyjnej formie ten samochód jest jak marzenie. Mercedes W124 to dziecko lat 80., a na rynku przetrwał tylko do lat 90. 

Nie jest to Diesel, ale wciąż

Nie jest to absolutnie niezniszczalna wersja 200 D, która przeżyje koniec świata, ale wariant 200 E, który nie jest od niej daleki. Żaden Mercedes z tamtych czasów nie był specjalnie szybki, ale moc 115 KM oznacza, że będzie szybszy niż wersja dieslowska. Ponadto, nawet wersja benzynowa praktycznie nie ma górnej granicy żywotności i jest praktycznie bezobsługowa. Mercedes na poniższych zdjęciach jest praktycznie idealny. 

mercedes-200e-w124
fot. mobile.de

Od 1990 roku, kiedy samochód został zarejestrowany, przejechał zaledwie 22 800 kilometrów. Samochód był eksploatowany w Niemczech przez starszego pana, który częściej z niego nie korzystał niż korzystał. Mercedes jest sprzedawany w Niemczech i nie ma specjalnie dużego wyposażenia, choć są elektrycznie sterowane przednie szyby. 

Cena szokuje

mercedes-200e-w124
fot. mobile.de

Najbardziej fascynujące jest to, jak wyglądają te rzeczy, których nie da się zepsuć. Wnętrze jest praktycznie nienaruszone. Spód nie widział nigdy śladów korozji, również wygląda jak nowy. Przy dobrej konserwacji, ten samochód przetrwa mnóstwo czasu i stanie się częścią dziedzictwa twojej rodziny. Jedyny szkopuł może stanowić cena – samochód jest dostępny za 20 001 euro, czyli prawie 100 000 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News