Szybko poszło! Ograniczenie prędkości Volvo już nie będzie stanowiło problemu... O ile masz (bardzo) gruby portfel

Szybko poszło! Ograniczenie prędkości Volvo już nie będzie stanowiło problemu... O ile masz (bardzo) gruby portfel

Podaj dalej

Wszystkie samochody Volvo otrzymały elektroniczne ograniczenie prędkości do 180 km/h. Nie musieliśmy długo czekać, bowiem już można się go pozbyć. Niemiecka firma zniesie ograniczenie i pozwoli na rozwijanie prędkości do 250 km/h. Pierwsze samochody będą mogły wjechać do ich „warsztatu” już w listopadzie. Taka operacja nie będzie jednak tania.

Jakie ograniczenie prędkości?

volvo-ograniczenie-prędkości-heico-2

Firma tuningowa Heico Sportiv usunie ograniczenie prędkości z twojego Volvo. Kaganiec w samochodach szwedzkiej marki pojawia się wszędzie. Niezależnie od tego, czy kupisz najmocniejszy układ hybrydowy plug-in o mocy ponad 400 KM, twoja prędkość maksymalna będzie wynosiła 180 km/h. 

Ograniczenie prędkości Volvo wywołało wiele dyskusji, ale szwedzki producent nie zamierza zmieniać swojej decyzji. Skomentował nawet całą sytuację tak, że jest przygotowany na utratę części klientów. 

Niemiecki tuner Volvo Heico Sport wymyślił funkcjonalne rozwiązanie, które całkowicie usuwa ograniczenie prędkości. Rozwiązaniem dla tych, którzy chcą szybkiego Volvo, będzie zamówienie pakietu Heico. 

volvo-ograniczenie-prędkości-heico-2

W Szwecji firma ma odrębnego dealera, jednak w Niemczech działa za pośrednictwem Volvo. Za pomocą dodatkowych sterowników będziemy mogli usunąć ograniczenie prędkości Volvo. 

Przywrócą prędkość maksymalną, a może i dorzucą coś od siebie

Zestaw zapewni dodatkowe – od 30 do 70 km/h – maksymalnej prędkości, w zależności od posiadanego modelu. Heico na samym początku skoncentruje się na najmocniejszych silnikach, ale już wkrótce dostępne będzie działające rozwiązanie dla wszystkich silników. 

Zdjęcie ograniczenia prędkości w przypadku Volvo XC40 będzie kosztować 5600 zł. W przypadku samochodów z serii „60” będziemy musieli przygotować się na wydatek 6500 zł, natomiast dla serii „90” – 7400 zł. Każdy, kto będzie chciał wykonać tę operację dla samochodu z hybrydą plug-in lub z silnikiem T6, będzie musiał liczyć się z dodatkowym kosztem w wysokości 4300 zł. Jeśli więc skontaktujemy się z Heico w sprawie Volvo S60 T6, będziemy musieli wyłożyć łącznie… 10 800 zł.

volvo-ograniczenie-prędkości-heico-5

Oprócz usunięcia ograniczenia prędkości, Heico oferuje także optymalizację silnika za pomocą jednostki sterującej, układu wydechowego z klapami, sportowego filtra powietrza, chłodnicy międzystopniowej, cewek i różnych zestawów zewnętrznych. Heico sprzedaje też zestaw Volvo T8 Twin Engine. To oznacza, że najmocniejszy wariant może wypompować 427 KM i rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Polski rząd wspiera samochody benzynowe i typu Diesel. Nie ma jednak powodów do radości. Zapłacimy za to fortunę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News