Polscy kierowcy są zachwyceni! Co za niespodzianka - to paliwo jest DZIŚ dużo, dużo tańsze! Gdzie zatankować? [LISTA]

Polscy kierowcy są zachwyceni! Co za niespodzianka - to paliwo jest DZIŚ dużo, dużo tańsze! Gdzie zatankować? [LISTA]

dystrybutor paliwo silnik diesel

Podaj dalej

Paliwo prawie za 6 zł/litr nie uśmiecha się nikomu. Okres wakacyjny niestety zawsze sprzyja wyższym cenom na stacjach benzynowych, ale na szczęście są sposoby, aby sobie z tym radzić. To paliwo jest dziś w dużo niższej cenie, a polscy kierowcy coraz chętniej i liczniej korzystają z tej promocji. Szczegóły sprawdź TUTAJ. 

To paliwo jest dziś dużo tańsze

diesel paliwo tankowanie

Jeśli tankowaliście w ostatnim czasie paliwo, na pewno zauważyliście, jak drogo wychodzi pełny bak. W wielu miejscach w Polsce ceny paliw są już bliskie granicy 6 zł/litr, co jeszcze nie tak dawno było nie do pomyślenia. Na szczęście istnieją sposoby, aby radzić sobie z wysokimi cenami. Wystarczy korzystać z promocji przygotowanych przez stacje paliw dla kierowców. 

W każdy wtorek paliwo Shell V-Power 95 zatankujemy bowiem w cenie paliwa regularnego. Oznacza to, że jest ono tańsze nawet o kilkadziesiąt groszy. Tankując ten konkretny rodzaj benzyny doświadczymy samych plusów. 

Po pierwsze, gdy zatankujemy paliwo premium do naszego samochodu, obniżymy jego spalanie nawet o 1l/100 km. Dzieje się tak, ponieważ ma ono wyższą zawartość oktanową i dzięki większej energii, nasz silnik musi wykonać mniejszą pracę, aby się napędzić. Ma to też inne, bardziej długofalowe skutki. Nasz silnik będzie czystszy, a niechciany brud czy nagar nie będą zbierać się na tłokach czy cylindrach. Oznacza to po prostu, że nasz samochód z silnikiem benzynowym pożyje dużo dłużej w lepszej kondycji. 

paliwo ekologiczne

Sprawdź gdzie zatankować

Jeśli masz samochód z silnikiem typu Diesel, to nic straconego – taka sama promocja na to paliwo obowiązuje w czwartki. Pamiętając o tym i tankując tylko w odpowiednie dni, możemy znacząco obniżyć koszty podróżowania. 

Warto również nadmienić, że paliwo to opracowywane jest z największymi profesjonalistami. Zespoły wyścigowe takie jak Scuderia Ferrari F1, czy BMW M Motorsport, od lat współpracują z Shellem i wspólnie rozwijają paliwo, testując je w najbardziej ekstremalnych warunkach. 

A zatem, nie tylko zapłacimy mniej za paliwo, ale będziemy musieli rzadziej odwiedzać stacje benzynowe. Oprócz tego, nasz silnik będzie miał wyższą moc i lepszą kulturę pracy. Ze statystyk przygotowanych przez firmę Shell wynika również, że kierowcy, którzy choć raz zdecydowali się na skorzystanie z promocji, pozostali przy tankowaniu tego rodzaju paliwa. Co więcej, już co trzeci klient tych stacji korzysta właśnie z paliwa V-Power. Skoro jest w cenie regularnego, naprawdę warto spróbować i przekonać się o korzyściach na własnej skórze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News