Paskudny grill BMW M440i wcale nie jest najgorszą cechą nowego coupé. Beemka (negatywnie) szokuje

Paskudny grill BMW M440i wcale nie jest najgorszą cechą nowego coupé. Beemka (negatywnie) szokuje

BMW wielki grill

Podaj dalej

Premiera nowego BMW Serii 4 odbiła się szerokim echem wśród entuzjastów motoryzacji. Większość komentarzy dotyczyła rzecz jasne jego okropnych, kontrowersyjnych nerek. Jednakże, samochód to nie tylko jego wygląd, a zdaniem popularnego YouTubera przedni grill nie jest najgorszą cechą nowej beemki. 

Co się stało z BMW?

BMW M3, BMW M4

Pod skórą M440i opisanego w tym materiale znajduje się 3-litrowy, turbodoładowany silnik B58. Z technologią mild hybrid zapewnia kierowcy całkiem przyjemnie brzmiące 380 koni mechanicznych. Przenoszona jest ona na wszystkie cztery koła za pomocą systemu BMW xDrive i 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. 

M440i to zasadniczo M340i w wersji coupé. Jednak, według jednego z YouTuberów, wydaje się, że BMW bardzo mocno namieszało w prowadzeniu M440i. To sprawia, że kierowca nie czuje takiego połączenia z samochodem, jakie miało miejsce w przypadku M340i. W sportowym coupé nie jest to dobra cecha… Co ciekawe, drugi z recenzentów nie podzielił tego zdania. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

BMW Serii 4

Dwójka prezenterów była jednak zgodna co do tego, że M440i to piekielnie szybki samochód. Jest świetny do jazdy na codzień, co w dużej mierze zawdzięcza adaptacyjnemu zawieszeniu. Dzięki niemu samochód dobrze jeździ w każdych warunkach, na wszystkich rodzajach nawierzchni. 

Jednakże, dla tych, którzy chcą większej wydajności niż M440i, najlepszym rozwiązaniem będzie nowe BMW M4. Ma równie kontrowersyjnego przedniego grilla, jednak wydaje się być doskonałym samochodem sportowym dla kierowców. Wyposażony jest w rzędową „szóstkę” z podwójnym turbo o mocy 473 KM i momencie obrotowym 550 Nm. W wersji Competition samochód wypluwa o prawie 30 KM więcej. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News