Od 1 marca zupełnie nowe paliwo na stacjach w całej Polsce. Benzyna, diesel i LPG w nowych cenach

Od 1 marca zupełnie nowe paliwo na stacjach w całej Polsce. Benzyna, diesel i LPG w nowych cenach

benzyna diesel paliwo ceny paliw

Podaj dalej

1 marca na stacjach benzynowych w całej Polsce pojawi się zupełnie nowe paliwo. Zmiany dotyczyć będą zarówno benzyny, oleju napędowego jak i autogazu LPG. Oprócz samego składu paliwa, zmienią się także jego ceny. Czego spodziewać się na stacjach od 1 marca w całym kraju? Wyjaśniamy. 

Od 1 marca nowe paliwo na stacjach w całej Polsce

diesel paliwo stacja
fot. freepik

Większość kierowców z utęsknieniem wyczekuje już powrotu wiosennej aury, wraz z którą będą mogli założyć letnie opony, czy duże felgi przeznaczone na lato. Wraz z nadejściem tego okresu wiąże się też zmiana temperatur. Nasze samochody powinny spalać mniej paliwa, ale to nie jedyna pozytywna wiadomość dla kierowców. 

1 marca na stacjach w całym kraju pojawi się także nowe, przejściowe paliwo. Oznacza to, że powoli możemy zacząć myśleć już o wszystkich wymienionych wyżej pozytywach, z którymi wiąże się nadejście wiosny. Czym dokładnie jest przejściowa benzyna, olej napędowy czy LPG? I czym różnic się będzie od zimowego?

Okres przejściowy na naszych stacjach potrwa od 1 marca do 30 kwietnia i pozwoli nam w pełni przygotować się na nadejście lata. Paliwo zimowe odejdzie zatem w niepamięć, a razem z nim dodatki uszlachetniające. To oznacza także zmianę cen – głównie dla kierowców tankujących LPG i Diesla. 

Paliwo w Polsce tanieje
fot. freepik.com – irenemiller

Benzyna, Diesel i LPG przechodzą na „czas letni”

Zimowy olej napędowy charakteryzuje się temperaturą zamarzania do – 20 stopni Celsjusza, natomiast przejściowy do – 10 stopni. Będzie on zawierał mniej dodatków uszlachetniających, które mają pochłaniać wilgoć. Zmieni się także LPG, które w zimie zawiera zwiększoną zawartość gazu lotnego (propanu), co z kolei przekłada się na wyższą cenę autogazu. 

Lepsze właściwości rozruchowe nie są potrzebne wiosną i latem, kiedy przymrozki nie dręczą już kierowców. Dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy na paliwie – zarówno podczas tankowania, jak i podczas jazdy. Nie wspominając już o tym, że jazda latem, gdy dzień jest długi, a nawierzchnia sucha, jest dużo przyjemniejsze niż zimą. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News