Nowy potężny 7-osobowy SUV tańszy niż Dacia Duster! To będzie prawdziwy HIT sprzedażowy [ZDJĘCIA]

Nowy potężny 7-osobowy SUV tańszy niż Dacia Duster! To będzie prawdziwy HIT sprzedażowy [ZDJĘCIA]

honda-suv-dacia-brv

Podaj dalej

Honda oficjalnie zaprezentowała nowy SUV o nazwie BR-V drugiej generacji. Auto zostało pokazane po raz pierwszy na początku tego roku jako N7X Concept, a teraz ujrzało światło dzienne. SUV ma 7 miejsc, niezłe silniki i bardzo atrakcyjną cenę. Jest tańszy niż goła Dacia Duster! 

Nowy SUV to będzie sprzedażowy HIT

honda-suv-dacia-brv

Najnowszy SUV Hondy został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu „komfortowej kabiny i praktyczności minivana”. Wszystko dzięki trzyrzędowej, sidemiomiejscowym wnętrzu – podobnie jak jego poprzednik. A to wszystko taniej niż podstawowa Dacia Duster. 

Nowy BR-V oferuje więcej technologii i całkiem ekskluzywny wygląd w porównaniu z pierwszą generacją. Pod względem stylistycznym nie ma charakterystycznej linii okien jak jej poprzednik. Wygląda bardziej powściągliwie, ale też bardziej nowocześnie – zgodnie z najnowszym językiem projektowania Hondy. 

Japoński producent nie opublikował żadnych zdjęć wnętrza nowego BR-V. Honda twierdzi jednak, że na zestawie wskaźników znajduje się 4,2-calowy wyświetlacz TFT i standardowy 7-calowy ekran dotykowy dla systemu multimediów. 

honda-suv-dacia-brv

Jest tańszy i większy niż Dacia Duster

Przestronna kabina ma przeprojektowane podłokietniki, mnóstwo schowków, kieszenie za siedzeniami, gniazdka 12V, osiem uchwytów na butelki z wodą oraz osłonę przeciwsłoneczną z lusterkiem do makijażu i lampką. Wyposażenie obejmuje pakiet systemów wspomagających kierowcę Honda Sensing oraz funkcje takie jak zdalny rozruch silnika, czy funkcja automatycznego blokowania Walk-Away. 

Nowy SUV skrywa pod maską zmodyfikowaną wersję 1,5-litrowego silnika i-VTED o mocy 119 KM i momencie obrotowym 145 Nm. Moc jest przekazywana na przednie koła przez nową skrzynię biegów CVT, która ma poprawić zużycie paliwa. 

honda-suv-dacia-brv

Honda nie musiała obawiać się o normy emisji spalin

Decyzja Hondy o nie dodawaniu hybrydy została podjęta prawdopodobnie w celu utrzymania ceny na jak najniższym poziomie. SUV trafi bowiem na rynki azjatyckie, które nie mają aż tak ścisłych przepisów dotyczących emisji spalin, które obowiązują w Europie. 

Od 2015 roku Honda BR-V sprzedała ponad 255 000 sztuk swojego SUV-a, co stanowi 30% sprzedaży w Indonezji. Tak więc nowa generacja została opracowana właśnie tam, gdzie również będzie produkowana. Honda nie ogłosiła jeszcze oficjalnych cen, ale mówi się, że nowy BR-V będzie kosztował podobne pieniądze do poprzedniego modelu. Ten rozpoczynał się od 63 000 zł, czyli tyle co nowa Dacia Duster. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News