Nowa Skoda Fabia 2021! Czeski hatchback powali swoich rywali ceną (ale nie tylko!)

Nowa Skoda Fabia 2021! Czeski hatchback powali swoich rywali ceną (ale nie tylko!)

skoda-fabia-2021

Podaj dalej

Odważniejszy wygląd i więcej technologii, ale wciąż bardzo kusząca cena. Taka będzie najnowsza Skoda Fabia, której debiut zaplanowany jest na rok 2021. Mały czeski hatchback zmienił się radykalnie przez trzy pokolenia i nie inaczej będzie z najnowszą odsłoną Fabii. Czego możemy spodziewać się po najnowszym hatchbacku?

Skoda Fabia render nieoficjalny

Skoda Fabia zawsze była jednym z najchętniej kupowanych małych hatchbacków. Była łatwa do polubienia, ale niezbyt ekscytująca. Z kolei przy nowym modelu Skoda dodała odrobinę pikanterii. 

Oparta na tych samych „bebechach”, co najnowsze Audi A1, Seat Ibiza i Volkswagen Polo, nowa Fabia będzie miała świetny wygląd i znacznie bardziej wyrafinowane wnętrze. 

Jednocześnie, Skoda nie będzie odbiegała daleko od cech, które sprawiły, że Fabia stała się popularna. Klienci wciąż otrzymają niedrogi, ekonomiczny i kompaktowy, a jednocześnie przestronny hatchback. Co więcej, aby utrzymać niskie ceny, nie będzie wariantów elektrycznych ani hybrydowych. Przynajmniej do czasu, gdy technologia ta stanie się bardziej przystępna cenowo. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Skoda Fabia 2021 – silniki bez typu Diesel

skoda-fabia-2021-front
Czy tak będzie wyglądała nowa Skoda Fabia? To wielce prawdopodobne.

Czesi unikają nie tylko elektryfikacji. Fabia nie będzie występować w nowej odsłonie z silnikami typu Diesel. Zamiast tego, główną jednostką napędową będzie turbodoładowany, trzycylindrowy silnik o pojemności 1.0. To dobrze znany z obecnej generacji Fabii silnik. 

Większe silniki mogą pojawić się w przyszłości. Niemniej jednak, na ten moment nikt w Skodzie nie mówi o szybkiej, usportowionej wersji nowej Fabii. 

Nowa Fabia – wygląd, wnętrze i bezpieczeństwo

Pod względem stylistycznym Fabia czwartej generacji będzie miała wiele zapożyczeń od większych Scali i Octavii, a zwłaszcza od małego SUV-a Kamiq. Wygląd zewnętrzny będzie najbardziej radykalną zmianą w całej historii Fabii, ale nie zapominajmy także o wnętrzu. 

Skoda Fabia emblemat

Spodziewaj się większych, wyraźniejszych wyświetlaczy cyfrowych, nowych funkcji informacyjno-rozrywkowych, a także łączności. Ponadto, będzie więcej miejsca dla pasażerów, a Fabia będzie pod tym względem odpowiadać Ibizie i Polo. Co ważne, to dwa najbardziej przestronne samochody w tej klasie. 

Choć Fabia 2021 nie została jeszcze przetestowana pod względami bezpieczeństwa, to powinien być kolejny jej atut. Siostrzane samochody, A1, Ibiza i Polo otrzymały maksymalną ocenę pięciu gwiazdek od ekspertów Euro NCAP. 

Niezawodność i cena – to przyciągnie klientów

Obecna Fabia wypada bardzo dobrze w testach niezawodności. Choć wiele technologii w Fabii 2021 będzie nowych, większość z nich została dobrze sprawdzona w innych modelach. 

Jeśli zaś chodzi o cenę, szacuje się, że nowa Fabia będzie kosztować tylko nieco więcej niż dzisiejszy model. Mimo to, nie będzie droższa od swoich najgroźniejszych rywali spoza koncernu VW – Forda Fiesty i Opla Corsy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News