Jedyna taka Skoda Superb z Dieslem V6 o mocy 525 KM na sprzedaż! Zbieramy szczękę z podłogi [ZDJĘCIA]

Jedyna taka Skoda Superb z Dieslem V6 o mocy 525 KM na sprzedaż! Zbieramy szczękę z podłogi [ZDJĘCIA]

skoda-superb-diesel-v6

Podaj dalej

Skoda Superb kombi z Dieslem w układzie V6 o mocy 525 koni mechanicznych? Brzmi jak absurd, ale ktoś faktycznie zrobił taki projekt, a teraz wystawił go na sprzedaż. Samochód ma kosmiczne wręcz liczby, a od 100 do 200 km/h rozpędza się w 7 sekund. 

Skoda Superb i Diesel V6 = WOW

skoda-superb-diesel-v6

Widzieliśmy już najróżniejsze projekty, ale ten jest naprawdę ekstremalny. Skoda Superb z tak wielkim, sześciocylindrowym silnikiem? Umieszczenie takiej jednostki pod maską najnowszej generacji Superba wydaje się być karkołomnym zadaniem, ale jak widać, dla chcącego nic trudnego. 

Kierowcy dzielą się na dwie grupy – są tacy, którzy całe życie będą jeździć „zwykłym” Passatem TDI i nic więcej im do szczęścia nie jest potrzebne. To dla nas w pełni zrozumiałe, skoro nie są pasjonatami samochodów i ich to kompletnie nie rajcuje, to po co wydawać więcej pieniędzy? Volkswagen ze 150-konnym silnikiem to coś, co wystarcza do każdego zadania. 

skoda-superb-diesel-v6

Są też ludzie, którzy każdą zarobioną złotówkę wydadzą na swój samochód i takie podejście również należy zrozumieć. Samochody są dla tej grupy pasją, całym życiem. Chcą jeździć czymś, co przywołuje uśmiech na twarzy za każdym wciśnięciem pedału gazu. 

Cena z kosmosu

Jest jeszcze trzecia grupa, osoby, które modyfikują pozornie zwykłe samochody, dając im zupełnie nowe życie. Właśnie taka jest ta Skoda Superb kombi trzeciej generacji. Na pierwszy rzut oka wydaje się być zwykłym poliftem z 2019 roku, których jest na pęczki. Ale jego cena 55 000 euro (250 000 zł) zdradza, że coś jest z nim „nie tak”. To bardzo wysoka kwota jak na 2-letni samochód z przebiegiem 27 000 km, ale ma swoje uzasadnienie. 

skoda-superb-diesel-v6

Facet najwyraźniej uznał, że żadna seryjna Skoda Superb nie będzie dla niego wystarczająca, więc zbudował auto według własnego gustu. Zainstalował więc silnik 3.0 V6 Biturbo z poprzedniej generacji Audi A7, które fabrycznie generuje 313 KM. Już to byłoby w zupełności wystarczające dla Superba, ale nie dla tego faceta. Silnik został zmodyfikowany tak, aby dawał 525 KM i 1050 Nm. Wszystko za sprawą większych turbin, wtryskiwaczy, czy usuniętemu filtrowi cząstek stałych. 

Według pomiarów GPS Skoda powinna przyspieszać od 100 do 200 km/h w zaledwie 7,22 sekundy. To naprawdę świetny rezultat. Samochód przeszedł modyfikacje przy przebiegu 20000 km, więc na ten moment przejechał tylko około 7000 km. Właściciel sprzedaje swój projekt, bo autorzy podobnych maszyn już robią podobne samochody. A on chce iść dalej. 

Skoda Superb 3.0 Diesel V6 – link do aukcji

skoda-superb-diesel-v6

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News