Nowy Mercedes EQS zachwyca pod wieloma względami. Ale jak oni tam zmieścili telewizor 56" cali?!

Nowy Mercedes EQS zachwyca pod wieloma względami. Ale jak oni tam zmieścili telewizor 56" cali?!

Podaj dalej

Mercedes ujawnił bardzo interesujące szczegóły dotyczące genezy stylistycznej bezemisyjnej, luksusowej limuzyny o zasięgu 700 kilometrów. Model EQS jest najbardziej aerodynamicznym produkcyjnym samochodem na świecie, ale… to wnętrze! Jesteśmy przekonani, że kontrowersyjna stylizacja kabiny znajdzie swoich fanów i przeciwników. 

Mercedes znów zachwyca

mercedes-eqs-2

Po pojawieniu się dwóch elektrycznych SUV-ów – EQC i EQA, nadszedł czas na kolejny flagowy model z zasilaniem akumulatorowym. Mercedes EQS ma oficjalnie zadebiutować w kwietniu 2021 roku, a my otrzymaliśmy kolejne informacje na temat elektrycznego samochodu. 

To prawdziwa rewolucja pod względem projektu zewnętrznego. Mercedes EQS nie będzie miał znanych z wcześniejszych konstrukcji kształtów. Elektryczna platforma pozwoliła na zmiany, które będą miały znaczny wpływ na portfel kierowcy. 

mercedes-eqs-3

Choć EQS jest blisko spokrewniony z najnowszą generacją Klasy S, dzięki swojej specyficznej platformie, Mercedes mógł na nowo zaprojektować koncepcję luksusowego samochodu. Klasyczna, wydłużona maska, typowa dla samochodów o dużej pojemności, jest w EQS skrócona. Dzięki temu przy tej samej długości (5,2 m) ma więcej miejsca wewnątrz. Silnik elektryczny umieszczony jest bezpośrednio na osiach samochodu. 

Więcej miejsca w środku

Próby znalezienia większej ilości miejsca wewnątrz są powodem, dla którego boczna sylwetka EQS składa się z pojedynczej łukowatej linii. Łączy przód z ogonem typu „fastback”, trochę jak w nadwoziu coupé. Podstawa słupka A została przesunięta do przodu, podczas gdy podstawa ostatniego słupka trafiła nieco dalej do tyłu. 

mercedes-eqs-4

To właśnie dzięki tym rozwiązaniem, a także zastosowaniu felg aluminiowych o specyficznej konstrukcji zmniejszającej tarcie, EQS może pochwalić się najlepszym współczynnikiem aerodynamiki. Wśród samochodów seryjnych współczynnik Cx na poziomie wynoszącym zaledwie 0,20 jest czymś niespotykanym. 

Ogromny wyświetlacz

W niedzielę Mercedes pochwalił się także zdjęciami kabiny nowego elektrycznego Mercedesa. Elementem, który przykuwa największą uwagę, jest bez wątpienia system multimedialny MBUX Hypersceen o długości niemal 150 cm. 

mercedes-eqs-5

Jeśli chodzi o deskę rozdzielczą, do wyboru są dwie opcje, z których najbardziej imponującą jest Hyperscreen. Masywny zakrzywiony wyświetlacz ma szerokość 56 cali i rozciąga się niemal od kolumny do kolumny. Łączy on w sobie wyświetlacz kierowcy, centralny wyświetlacz OLED i wyświetlacz OLED dla pasażera z przodu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News