Kierowco, korzystasz z Google Maps? Wchodzi nowa aktualizacja - będziesz musiał usunąć aplikację!

Kierowco, korzystasz z Google Maps? Wchodzi nowa aktualizacja - będziesz musiał usunąć aplikację!

google maps

Podaj dalej

Najnowsza aktualizacja Google Maps może sprawić, że będziesz chciał usunąć aplikację ze swojego telefonu. Eksperci ostrzegają użytkowników, którzy korzystają z popularnej nawigacji na swoich smartfonach, aby nie instalowali najnowszej aktualizacji. O co chodzi?

Google Maps do usunięcia

google maps

Użytkownicy telefonów marki Apple zostali wezwani do tego, aby rozważyli usunięcie aplikacji Google Maps. Najnowszy raport wskazuje, że liczba danych osobowych zbieranych przez aplikację jest zatrważająca. 

Etykieta prywatności Google Maps w App Store pokazuje, że aplikacja może gromadzić informacje finansowe, kontakty, historię przeglądania i historię wyszukiwania. W magazynie Forbes pojawił się niedawno artykuł zatytułowany: „Dlaczego musisz usunąć Google Maps ze swojego iPhone?”. Znalazły się w nim porównania Google Maps i Map Apple. 

Forbes podkreśla, w jaki sposób Google Maps zbiera znacznie więcej danych, a nawet stwierdza, że mogą one być powiązane z twoją osobistą tożsamością. Wbudowane mapy Apple nie łączą danych z twoją tożsamością i zbierają ich znacznie mniej. 

google maps

Google się broni

Google opiera się na reklamach opartych na zebranych danych i może wykorzystać rodzaj gromadzonych informacji do wyświetlania reklam, które trafią w twoje gusta. Amerykański gigant zaprzeczył jednak temu w wywiadzie z Forbesem. 

„Google Maps ma na celu ochronę twoich danych. Zapewniamy kontrolę, aby łatwo zarządzać ustawieniami i korzystać z wiodących w branży technologii. Mówimy tu o prywatności, zapewniającej bezpieczeństwo danych. Nieustannie staramy się, aby Google Maps były najlepszym i najdokładniejszym sposobem nawigacji i poznawania świata. Dostarczamy bogate informacje o lokalnych firmach, najlepsze w swojej klasie wyszukiwanie i nawigację oraz przydatne funkcje, takie jak zakładka COVID, czy informacje o bieżącym ruchu.”

Apple pokrywa koszty swojej nawigacji za pomocą sprzedanych urządzeń, natomiast Google musi robić to z pomocą reklam. Zdecydowana większość użytkowników korzysta z tych drugich, jednak eksperci radzą, aby rozważyć zmianę. 

google maps logo

Aplikacja od Apple będzie 100 razy lepsza

Jeśli nie chcesz, aby Google zbierało tak dużo informacji o tobie, możesz skorzystać z funkcji incognito. Jest to jednak upierdliwe i ogranicza wiele funkcji. Jeśli masz iPhone’a, poczekaj na aktualizację do iOS 15, która wprowadzi zupełnie nowe funkcje do wbudowanej nawigacji. 

„Apple jest zaangażowane w budowanie najlepszej mapy na świecie. iOS 15 przeniesie Mapy na zupełnie nowy pozom dzięki sposobom nawigacji i eksploracji. Użytkownicy doświadczą znacznie ulepszonych szczegółów w miastach, dzielnicach, centrach handlowych. Będą nowe budynki, kolory, etykiety dróg, czy zaprojektowane punkty orientacyjne. To zupełnie nowy sposób patrzenia na świat przez Mapy”. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News