Kierowco, korzystasz z Google Maps? Koniecznie zaktualizuj swoją aplikację. Będziesz zachwycony!

Kierowco, korzystasz z Google Maps? Koniecznie zaktualizuj swoją aplikację. Będziesz zachwycony!

Podaj dalej

Google Maps to aplikacja nawigacyjna numer 1 na świecie. Nic dziwnego, bo jest nieustannie udoskonalana przez amerykańskiego giganta. Dziś doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji, która zamieni Google Maps w prawdziwy kombajn dla kierowców. Aplikacja będzie umożliwiać dzwonienie, słuchanie muzyki, a to dopiero początek.

Asystent Google pozwoli załatwić ci wiele spraw bez wyłączania map

google telefon

Google umożliwia teraz odbieranie połączeń, wysyłanie SMS-ów i odtwarzanie muzyki – a to wszystko z poziomu aplikacji! Nowa aktualizacja jest wprowadzana na telefony z Androidem. Dzięki niej kierowcy będą mogli skupić się na jeździe, a asystent Google’a zrobi za nas wszystko. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Oznacza to, że będziemy mogli nawiązywać i odbierać połączenia, wysyłać i słuchać wiadomości tekstowych, a także sterować muzyką za pomocą głosu. Bez konieczności odrywania rąk od kierownicy i oczu od drogi. Rewelacja! 

google maps youtube nawigacja

Asystent Google powiadomi cię o połączeniu przychodzącym, które będziesz mógł odebrać lub odrzucić za pomocą głosu. To pozwoli wyeliminować element odrywania wzroku od drogi. Jak to będzie działać? To proste – zamiast zobaczyć, kto dzwoni, telefon powie na przykład: – Dzwoni żona, czy chcesz odebrać?. Wystarczy odpowiedzieć „tak” lub „nie” aby wykonać stosowną akcję.

Google Maps jeszcze lepsze!

Będziesz mógł także odtwarzać multimedia z serwisów strumieniowych takich jak YouTube Music, Spotify, czy Google Podcasts, mówiąc: „Hej Google, odtwórz Kazika” lub „Ok Google, odtwórz Malcziki”. Możesz także wysłać swoją prośbę za pomocą gatunku, albumu lub po prostu powiedzieć „włącz jakąś muzykę”. 

google-maps

Aby zacząć korzystać z aktualizacji, wystarczy włączyć aplikację Google Maps na telefonie i nawigować do celu. Jeśli twój telefon otrzymał już aktualizację aplikacji, pojawi się wyskakujące okienko. Możesz powiedzieć też do telefonu „Hej Google, otwórz ustawienia asystenta”, a następnie wybrać opcję „zacznij” i włączyć tryb samochodowy. Miłej zabawy!

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News