To wyprzedzanie powinno być łatwe jak bułka z masłem. Frustrat w Porsche jednym ruchem skasował 3 auta i rowerzystę

To wyprzedzanie powinno być łatwe jak bułka z masłem. Frustrat w Porsche jednym ruchem skasował 3 auta i rowerzystę

Podaj dalej

To wyprzedzanie było tak złe, jak tylko jesteś w stanie sobie to wyobrazić. Udostępniony w sieci materiał filmowy pokazuje moment, w którym Porsche 911 GT3 uderza w rowerzystę. Nie dość, że jego manewr skończył się poważnym wypadkiem, już od samego początku był niezgodny z przepisami. 

Wyprzedzanie zakończone dzwonem z rowerzystą

porsche-wyprzedzanie-tragiczny-manewr-2

Na poniższym nagraniu widzimy samochód jadący za rowerzystą krętą, górską drogą. Rowerzysta jedzie samym środkiem drogi, pozornie frustrując kierowców poruszających się za nim. 

Wkrótce czerwone Porsche 911 GT3 wyprzedza nagrywającego oraz rowerzystę. Białe 911 GT3 próbuje nadążyć za czerwonym kolegą, przekraczając podwójne linie ciągłe i wyprzedzając rowerzystę. Niestety, jego manewr był bardzo daleki od ideału. 

Kierowca Porsche uderzył jednak w nagrywającego, po czym stracił kontrolę nad samochodem. Będąc już jedynie pasażerem swojego sportowego wozu, uderzył w rowerzystę od tyłu. Kolarz spadł z roweru, a kierowca Porsche zatrzymał się na samym środku drogi. 

To jednak nie wszystko

Chwilę później na nagraniu widzimy Hyundaia Santa Fe. Według opisu filmu na Facebooku, Porsche i Hyundai zderzyły się tuż przed pojawieniem się 911 w obiektywie. Zdjęcia pokazują, że jedno z przednich kół Santa Fe zostało wyrwane w wyniku uderzenia. 

W rozmowie z lokalnymi mediami Blu Radio rowerzysta powiedział, że nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Doznał jednak paskudnych skaleczeń. Film opublikowany na Twitterze tuż przed wypadkiem pokazuje, że dwa GT3, a także czarne 911, wyprzedzają inne wolniej poruszające się po drodze pojazdy. Najwyraźniej kierowcy nie mieli wystarczająco cierpliwości, aby w spokoju poruszać się za innymi samochodami lub… rowerzystą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News