KIA zmienia nie tylko nazwę i logo. Nowy Sportage przyłapany z rewolucyjnym designem! Będzie hitem?

KIA zmienia nie tylko nazwę i logo. Nowy Sportage przyłapany z rewolucyjnym designem! Będzie hitem?

kia-sportage-2022-rewolucyjny-suv

Podaj dalej

Nowa KIA Sportage jest już tuż za rogiem a my szczerze mówiąc nie możemy się doczekać, gdy zobaczymy jej ostateczny kształt. Do tej pory widzieliśmy jednak kilka ujęć szpiegowskich, które dają nam pewne pojęcie, czego możemy się spodziewać. Wygląda na to, że za zmianą nazwy i logo idzie także zupełne odświeżenie designu. 

Nowy SUV będzie hitem?

kia-sportage-2022-rewolucyjny-suv-2

Zespół koaeca.ru na podstawie zdjęć szpiegowskich stworzył wizualizację tego, jak mogłaby wyglądać nowa Kia Sportage 2022. To powinno, a właściwie będzie musiało, wystarczyć nam do czasu, gdy zobaczymy nowego SUV-a. To z kolei nastąpi w okolicach kwietnia 2021 roku. 

Rosnąca gama SUV-ów Kia ma swoje początki jeszcze w 1993 roku, kiedy pierwszy Sportage został wprowadzony do sprzedaży. Od tego czasu marka Kia przekształciła się w pożądanego producenta samochodów, którego znamy i lubimy. Kia Sportage to już z kolei kompetentny, niemal luksusowy SUV. 

Marka kontynuuje kampanię mającą na celu podniesienie poziomu sprzedaży, a Sportage podąży śladami najwyższej klasy luksusowego SUV-a, Telluride, aby zwiększyć udział w rynku. 

Nowe logo Kia oraz slogan
Nowe logo oraz slogan

Hyundai Tucson starszym bratem

Sportage widzieliśmy już na torze Nurburgring w bardzo mocnym kamuflażu. W innych ujęciach szpiegowskich widać było nieco więcej, w tym wyjątkowe reflektory, które najbardziej rzucają się w oczy. Tylko czas pokaże, czy Kia będzie tak śmiała i odważna w swoim ostatecznym projekcie. 

PILNE: Masz samochód z silnikiem Diesla? Do tych 37 miast w Polsce nie wjedziesz już w tym roku! [LISTA]

W nadchodzącym modelu Sportage 2022 znajdziemy platformę i wersje układu napędowego z Hyundaia Tucson. Spodziewajcie się więc znanych silników benzynowych, opcji hybrydowych, a w przyszłości może nawet zelektryfikowanego SUV-a. Dzięki elastycznej platformie Kia będzie oferować swoim klientom dokładnie to, czego szukają, jednocześnie amortyzując koszty rozwoju w większej liczbie modeli.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

kia-sportage-2022-suv-3

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News