Ile kilometrów można przejechać po pojawieniu się komunikatu "Zasięg 0 km"? Odpowiedź jest zaskakująca

Ile kilometrów można przejechać po pojawieniu się komunikatu "Zasięg 0 km"? Odpowiedź jest zaskakująca

Podaj dalej

Tankowanie samochodu to dla większości kierowców nieprzyjemna konieczność. Wizyta na stacji benzynowej zawsze wiąże się ze stratą czasu, którego często po prostu nam brakuje. W innych sytuacjach, na przykład na autostradzie, możemy przejechać kilkadziesiąt kilometrów, bez ani jednej stacji benzynowej po drodze. Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się jechać „na oparach”. Ile kilometrów tak naprawdę można zrobić po pojawieniu się komunikatu „Zasięg 0 km”? Za kierownicą Audi RS7 sprawdził to były prezenter programu Top Gear. 

Audi zasięg 0 km

W tym przypadku nie było ani pośpiechu, ani braku stacji po drodze. Siedząc za kierownicą Audi RS7 Sportback łatwo jest stracić poczucie czasu, tym bardziej na niesamowitych górskich drogach w Maroku. 

Rory Reid, były prezenter Top Gear, był w Afryce Północnej aby sprawdzić super sedana od Audi. Po wielu godzinach ciężkiej pracy przepustnicą komputer pokazał komunikat „Zasięg 0 km”. Towarzyszył mu wszystkim znany komunikat „natychmiast uzupełnij paliwo”. 

Większość z nas wpadłaby w tym momencie w panikę, jednak Audi było samochodem prasowym, a gdyby zabrakło paliwa, Rory na pewno otrzymałby pomoc od przedstawiciela niemieckiej marki. Okazało się jednak, że najbliższa stacja benzynowa oddalona była o 80 kilometrów. 

Audi zasięg 0 km

Samochód wyświetlał komunikat „zero paliwa”, a pod maską znajdował się silnik V8 z dwoma turbosprężarkami o pojemności 4 litrów. Moc Audi wynosi 600 KM, a moment obrotowy to 800 Nm. Wszystko to przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy i prędkość maksymalną 305 km/h z pakietem Dynamic Plus. 

Najnowsze RS7 ma jednak system wyłączania cylindrów, który pozwala mu pracować tylko na czterech z ośmiu. To w połączeniu z systemem mild hybrid jest świetnym sposobem na oszczędność paliwa. Czy Rory’emu udało się dojechać do oddalonej o 80 kilometrów stacji benzynowej? Czy może ta absurdalna próba jazdy na oparach skończyła się fiaskiem?

Wydaje się to wręcz niemożliwe, ale Rory dojechał na oparach na stację benzynową. Po więcej odpowiedzi odsyłamy do poniższego materiału wideo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News