Kierowco, nie korzystasz z tej funkcji w Google Maps? Zdecydowanie przyspieszy ona twoją podróż!

Kierowco, nie korzystasz z tej funkcji w Google Maps? Zdecydowanie przyspieszy ona twoją podróż!

Podaj dalej

Google Maps cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kierowców, a jej twórcy cały czas starają się skracać nasze podróże. Dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji nawigacyjnej dojedziemy do celu znacznie szybciej. 

Nawigacja jeszcze szybsza i prostsza

google-maps-numery-budynkow

Apka od Google otrzymała kolejną aktualizację i będzie ona działać zarówno na telefonach iPhone i Android. Google Maps otrzymał obsługę numerów budynków, która do tej pory nie funkcjonowała praktycznie w ogóle. 

Funkcja nie jest jeszcze dostępna w Android Auto i CarPlay, jednak domyślamy się, że jest to tylko kwestią czasu. Wtedy będziemy mogli w pełni korzystać z nowej funkcji i wyświetlać numery budynków na ekranach naszych samochodów. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

google-maps-blokowanie-lewego-pasa

Po raz pierwszy numery domów w Google Maps pojawiły się w drugiej połowie listopada. Wtedy amerykański gigant zaczął wdrażać nowy system. Wszystko zajęło nieco ponad trzy tygodnie, a funkcja powinna być dostępna już dla wszystkich użytkowników. 

Google Maps stale się rozwija

Warto jednak wiedzieć, że numery budynków będą pojawiać się stopniowo. Wdrażanie nowej aktualizacji realizowane jest bowiem etapami. Jak możemy się domyślać, priorytetowo potraktowane zostały Stany Zjednoczone. Dane można zobaczyć zarówno w trybie domyślnym, jak i w widoku satelitarnym. 

google maps

Dlaczego jest to przydatna funkcja? Nawigacja staje się dzięki niej dużo bardziej dokładna, a dzięki temu łatwiej ustalić określony numer budynku. Bardziej precyzyjna nawigacja w kierunku, do którego podróżujemy, skróci jej czas. Nie wspominając już o kierowcach taksówek, kurierach czy pracownikach innych firm wysyłkowych. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Google nie podał żadnych szczegółowych informacji, kiedy numery budynków pojawią się na całym świecie, ale nie powinno zająć to zbyt dużo czasu. Najważniejsze, że prace już się zaczęły. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News