Google Maps z aktualizacją, która zmienia zasady gry! Kierowcy czekali na nią od lat

Google Maps z aktualizacją, która zmienia zasady gry! Kierowcy czekali na nią od lat

Podaj dalej

W końcu! Amerykański gigant ogłosił, że tryb ciemny pojawi się w aplikacji Google Maps na urządzeniach z systemem Android. Aktualizacja ma pojawić się w nadchodzących tygodniach, tym samym dostosowując się do pozostałych aplikacji dostępnych obecnie na urządzenia mobilne. 

Google Maps z trybem ciemnym

google-maps-tryb-ciemny

Google od dłuższego czasu pracuje nad aktualizacją swoich aplikacji w trybie ciemnym. Do tej pory Google Maps nie miało jednak takiej funkcjonalności, mimo że są jednym z najbardziej popularnych rozwiązań nawigacyjnych. 

Gigant rozpoczął testowanie pełnego trybu ciemnego w zeszłym roku, ale od tego czasu tylko garstka użytkowników otrzymała go na ograniczony czas. Google Maps eksperymentował z trybem ciemnym kilkukrotnie, więc aktualizacja pojawiała się i znikała u części użytkowników. 

Teraz, zgodnie z zapowiedzią Google wszyscy użytkownicy Androida otrzymają aktualizację „niebawem”. Jeśli chodzi o telefony z systemem iOS, aktualizacja będzie dostępna w późniejszym czasie.

google maps telefon 

Android już wkrótce, iOS trochę później

Zgodnie z oczekiwaniami, mapy zostaną wyposażone w nowe funkcje w tym zakresie. Dzięki temu użytkownicy będą mogli uruchamiać aplikację zawsze w trybie jasnym lub ciemnym. Będziemy mogli też korzystać z motywu systemowego, który będzie podążał za ustawieniami włączonymi w smartfonie. 

Jeśli więc tryb ciemny jest włączony w całym telefonie z Androidem, Google Maps zawsze przyjmie tryb ciemny. Z drugiej strony, jeśli trzymasz się trybu światła, aplikacja będzie automatycznie dostosowywać się do pory dnia i nocy. 

apple-maps-google-maps-aktualizacja

W trybie ciemnym w Mapach Google’a wszystko w aplikacji ma być ciemnoszare, a przyciski i inne elementy w interfejsie użytkownika odpowiednio pokolorowane. Nie trzeba dodawać, że jest to aplikacja bardzo przydatna szczególnie dla kierowców, którzy korzystali z nawigacji po zmroku. Teraz ich ekran nawigacji będzie znacznie bardziej czytelny i nie będzie aż tak rozpraszał białym światłem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News