Google Maps otrzymał rewolucyjną funkcję. Wyjaśniamy, jak ją włączyć w kilka sekund. Będziesz zachwycony!

Google Maps otrzymał rewolucyjną funkcję. Wyjaśniamy, jak ją włączyć w kilka sekund. Będziesz zachwycony!

Podaj dalej

Już od dłuższego czasu wiemy, że Google pracuje nad zmieniającą zasady gry aktualizacją dla Google Maps. Pierwsze oznaki wizualnej aktualizacji pojawiły się już zeszłej jesieni, kiedy część użytkowników nagle otrzymała nowy przełącznik. Jak zatem włączyć tryb ciemny w aplikacji?

Tryb ciemny w końcu w Google Maps

google-maps-tryb-ciemny

To był tylko eksperyment, ale potwierdził, że Google Maps prędzej czy później otrzyma tryb ciemny. Co najlepsze, nie ogranicza się on tylko do menu, lecz zapewnia użytkownikom całkowicie nowy styl wizualny. 

Prawdę mówiąc, tryb ciemny to świetna rzecz w świecie technologii i każdy szanowany twórca wydał taką aktualizację. Ma ją Windows 10, ma je iPhone, podobnie jak większość popularnych aplikacji. 

Wszystko to nie bez powodu – tryb ciemny znacznie ułatwia korzystanie z aplikacji w nocy. To oczywiście jest niezwykle ważne, zwłaszcza w samochodzie. 

google maps

Google Maps z pełnym trybem ciemnym mają znacznie większy sens podczas jazdy nocą, dlatego ta nowa aktualizacja jest tak ważna dla wszystkich. 

Co musisz wiedzieć?

Tryb ciemny w Google Maps na ten moment dostępny jest tylko na telefonach z Androidem. Google nie podało żadnych szczegółów, kiedy planuje rozszerzyć tę aktualizację na iPhone, jednak nie powinno zająć to dużo czasu. 

Tryb ciemny ma trzy różne ustawienia: zawsze jasne, zawsze ciemne oraz zgodne z trybem systemowym. 

Choć przełączenie aplikacji na „zawsze ciemny” może mieć sens, lepiej jest dostosowywać styl wizualny aplikacji do systemu operacyjnego. Jeśli to zrobisz, możesz skonfigurować Androida tak, aby automatycznie przełączał się w tryb ciemny o określonej godzinie. 

google-maps-ios-icon

Dzięki temu Google Maps automatycznie włączy tryb ciemny w tym samym czasie. Innymi słowy, aplikacja nawigacyjna w ciągu dnia będzie korzystać ze standardowego trybu jasnego, ale w nocy samodzielnie włączy tryb ciemny. A to wszystko bez dotykania jakichkolwiek przycisków.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News