Ford pokazał całkowicie nowego sedana! Ma starą-nową nazwę i powstał na bazie Mondeo. Wygląda obłędnie [ZDJĘCIA]

Ford pokazał całkowicie nowego sedana! Ma starą-nową nazwę i powstał na bazie Mondeo. Wygląda obłędnie [ZDJĘCIA]

ford-taurus-sedan

Podaj dalej

Choć Ford nie opublikował jeszcze wszystkich specyfikacji dla nowego sedana, wiemy na pewno że będzie on sprzedawany wyłącznie z 4-cylindrowym silnikiem EcoBoost o pojemności 2 litrów. Sedan ze starą-nową nazwą został wycofany z USA kilka lat temu, ale model powraca obecnie w zupełnie innym miejscu na świecie. 

Zupełnie nowy Ford Taurus

ford-taurus-sedan

Nowy Ford Taurus ma być sprzedawany wyłącznie na Bliskim Wschodzie. Samochód jest zasadniczo nieco odświeżoną wersją nowego Mondeo, który jest dostępny obecnie w Chinach. Jako taki, nowy Taurus przyjmuje ten sam efektowny design, co Mondeo 2023. Ma również te same wnętrzności. 

Z przodu nowego sedana znajdują się dwie ostre lampy diodowe do jazdy dziennej, umieszczone bezpośrednio nad głównymi reflektorami. Ford ma również wyraźną, czarną osłonę chłodnicy. Tył nowego Taurusa jest również dosyć ciekawy. Ma sportowo wyglądające tylne światła LED oraz listwę świetlną. Duży znaczek Taurus znajduje się na pokrywie bagażnika, a srebrne akcenty na tylnym zderzaku również są dosyć odważne. 

ford-taurus-sedan

Kabina nowego Taurusa wygląda jak przyjemne miejsce do siedzenia. Zawiera 8-calowy cyfrowy zestaw wskaźników oraz 13,2-calowy ekran informacyjno-rozrywkowy. Jest też bezprzewodowa podstawka do ładowania, trójramienna kierownica i dwukolorowa deska rozdzielcza. 

2-litrowa benzyna i gotowość na klimat

ford-taurus-sedan

Jak wspomnieliśmy wyżej, Ford nie podał jeszcze wszystkich lokalnych specyfikacji. Wiemy natomiast, że będzie on sprzedawany wyłącznie z 2-litrowym silnikiem EcoBoost. Jednostka spalinowa sprężona będzie z 8-biegowym automatem. 

Poprzednia generacja Taurusa była wyjątkowo popularna na Bliskim Wschodzie. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprzedaż wzrosła o 527% rok do roku, w Arabii Saudyjskiej o 73%, a w Bahrajnie o 42%. Aby przygotować nowego Taurusa na wyzwania czekające go na Bliskim Wschodzie, Ford testował go w bardzo trudnych warunkach. 

ford-taurus-sedan

To kluczowe dla naszych klientów i integralności zupełnie nowego Taurusa. Testowaliśmy go w bardzo ekstremalnych warunkach klimatycznych – powiedział dyrektor generalny ds. rozwoju produktów w Ford International, Ziyad Dallalah. – Pył i piasek mogą siać spustoszenie we wnętrzu silnika i elementach zawieszenia. To przyspiesza zużycie ruchomych części. To, w połączeniu z palącym upałem oznacza, że samochód musi pracować znacznie ciężej, niż normalnie. Nasze testy zapewniają, że silnik, skrzynia biegów, układ napędowy i układy chłodzenia Taurusa sprostają wymaganiom regionu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News